Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Intralot sprzedaje brazylijski biznes, pozostaje dostawcą technologii

Firma Intralot, globalny dostawca produktów i technologii zakładów sportowych i loterii, ogłosiła, że zawarła wiążące porozumienie z firmą Saga w sprawie odciążenia udziałów w firmie Intralot do Brazil.

Ekspozycja na wyładunek w Brazylii

Intralot ujawniła Saga zgodziła się na całkowite wynagrodzenie gotówkowe w wysokości € 700,000 dla 80% udziałów greckiej firmy w biznesie w Brazylii. Saga jest jedynym akcjonariuszem Intralot do Brazylii , posiadającym pozostałego 20% .

Po zamknięciu transakcji, pod warunkiem spełnienia pewnych zwyczajowych warunków, które są standardowe dla tego typu transakcji, Intralot do Brazil będzie nadal działać w oparciu o technologię gier Intralot.

Sprzedaż 80% udziałów w Intralot do Oczekuje się, że Brazylia nie będzie miała znaczącego wpływu na wyniki finansowe Intralot, ponieważ działalność ta stanowiła 0,5% grupy zysk przed odsetkami, podatkiem, amortyzacją (EBITDA) w 2020 .

Firma Intralot zakończyła swój oficjalny komunikat prasowy, stwierdzając, że dostarczy dalsze ogłoszenia, gdy transakcja zostanie sfinalizowana zgodnie z wymogami regulacyjnymi.

Brazylia to jedno z wielu miejsc docelowych na świecie Grecki operator Intralot założył p resence, a decyzja o odciążeniu biznesu oznacza, że grupa skoncentruje swoje wysiłki w innym miejscu.

Rozszerzenie obecności w USA

Na początku roku Intralot zapewnił sobie obecność na rynku krajowym, przedłużając kontrakt z greckim operatorem loterii OPAP SA. Przedłużenie było spowodowane aktywacją przez OPAP istniejącej klauzuli przedłużenia o 2 lata z dostawcą usług technologicznych, aby zachować Intralot jako głównego dostawcę systemów loterii numerycznej przez kolejne 2 lata począwszy od sierpnia 2021 .

W Stany Zjednoczone Intralot ma znaczącą obecność w kilku jurysdykcjach, między innymi w Georgii, Montanie, Waszyngtonie i innych.

W październiku ubiegłego roku dostawca technologii, produktów i usług w zakresie zakładów sportowych i loterii przedłużył dotychczasową współpracę ma umowę z Georgia Lottery Corporation, obejmującą zaawansowane usługi związane z COAM (automaty rozrywkowe na monety) firmy Intralot do 2029 .

Intralot i loteria w partnerstwie 2014 kiedy Georgia Lottery Corporation przyznała dostawcy technologii kontrakt na Centralny System Monitorowania i Księgowania iGEM oraz powiązane produkty i usługi, runni ng z 2015 i oczekuje się, że zakończy się do końca 2022.

Również w październiku 2020 firma Intralot zapewniła, że odgrywa rolę w zyskującym na znaczeniu rynku zakładów sportowych w USA, zawiązując sojusz z Simplebet w celu wykorzystania rozwiązania mikro-zakładów w Montanie i Waszyngtonie DC dla Major League Baseball , National Basketball Association i National Football League , a po pomyślnym uruchomieniu w obu jurysdykcjach Micro-Markets na play-offach NFL, para niedawno wprowadziła produkty do mikrozakładów na mecze z NBA i MLB.

Intralot jest również dostawcą technologii zakładów sportowych w Montanie, obsługującym terminale bukmacherskie Zakłady sportowe Montana zainstalowane w różnych licencjonowanych lokalizacjach w całym stanie.

Powrót do góry przycisk