Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

NBA TV donosi, że w ciągu ostatnich dwóch sezonów widownia spadła o 25%

W ciągu ostatnich dwóch sezonów NBA przegrało 25% jego widowni telewizyjnej z zaledwie 1. 32 milionem widzów w porównaniu z okresami sprzed pandemii (2018 – 2019).

NBA z 25% mniejszą liczbą widzów w porównaniu z czasami sprzed pandemii

NBA przegrało 25% widowni telewizyjnej w ciągu ostatnich dwóch sezonów w porównaniu z poprzednim rokiem raporty roczne. Jej notowania spadły, gdy liga przygotowuje się do playoffów. Według danych Nielsen na żywo plus ten sam dzień, liga miała średnio 1. 32 miliona widzów, który jest 25% spadek w porównaniu do poziomów sprzed pandemii. Liga rozegrała 168 – regularny sezon rozgrywek NBA, nadawany na kanale ABC , TNT i ESPN w 2020-2021. W 2018 – 2019 średnia liczba odbiorców dla wszystkich sieci wynosiła 1. 75 mln widzów.

W sezonie nadawczym 35 tygodni w 2020 – 2021, które zakończyły się w środę, ogólne wykorzystanie telewizji spadło o 10% , w porównaniu z tym samym okresem rok temu i stratą netto w wysokości 8. 64 milionów widzów na noc.

Spadek był bardziej widoczny w sieciach Wielkiej Czwórki, gdzie czas największej oglądalności dostawy spadły o 22% w jeden rok. Najgorsze uderzenie odniosło zestawienie NBA ABC ze średnią 2. 67 mln widzów na grę i spadek 10%, w porównaniu z poprzednim sezonem z 2. 96 mln i w dół o 26% z 2018-2019 z 3. 61 mln widzów.

Dziś NBA wprowadza nowy program telewizyjny o grach sportowych, NBABet TV , zaprezentowany przez BetMGM debiutuje w samą porę przed NBA Playoffs.

Oglądalność może mieć wpływ na kontrakt telewizyjny NBA

Teraz sezon NBA dobiegł końca, czas na playoffy. New York Knicks po raz pierwszy od 2013 zagrają w koszykówkę. Dołączają do ulubieńców wszech czasów NBA, takich jak Brooklyn Nets , Golden State Warriors i Lakers .

Ciekawie będzie zobacz, jak LeBron James „ wygrywa grę za 3 punkty, pokonując Golden State Warriors w środę, będzie grał dalej. Jeśli ludzie o tym zapomną lub pozostanie jednym z jego najbardziej legendarnych ujęć. Lakers w tym sezonie byli najbardziej rozpowszechnioną drużyną z 33 krajowymi oknami i najwyżej ocenianą franczyzą.

Oglądalność może wpłynąć na kontrakt telewizyjny NBA. Obecnie stowarzyszenie zarabia 24 miliardów dolarów w ciągu 9-letniego kontraktu i szuka 75 miliardów dolarów w kolejnych ofertach. Po tym, jak oglądalność telewizji znacznie spadła w ciągu ostatnich dwóch sezonów, stowarzyszenie liczy na więcej widzów podczas playoffów.

Dzisiaj młodsi widzowie transmitują mecze przez kilka minut, a więcej z nich śledzi akcja w internecie. Nie płyną też przez długi czas, na tyle, by zostawić ślad. Korelacja przestrzeni strumieniowego przesyłania waluty może wymagać dostosowania i wykraczania poza rynek telewizyjny.

Powrót do góry przycisk