Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Scientific Games Corporation informuje o stabilności w I kwartale 2021 r

Scientific Games Corporation (SGC) opublikowało aktualizację handlową za I kwartał, informującą o stabilnych wynikach korporacyjnych i notowaniach w I kwartale 2021.

Scientific Games Corp. z raportem o mocnym I kwartale w 2021

Publikując aktualizację handlową za I kwartał, Scientific Games Corporation (SGC) zarejestrowało Wzrost przychodów grupy o 1% do $ 729 mln w porównaniu z Q1 2020 ($ 725 mln) , zgodnie z Nasdaq celów handlowych firmy.

Najbardziej znaczący wzrost przychodów występuje w przypadku marki SciPlay grupy z 28%, a jej dział loterii z 17%. Przychody SciPlay wzrosły z $ 118 milionów do $ 151 milionów . Przychody cyfrowe wzrosły o 12 z

77 mln USD do 86 mln USD . Segment loterii wygenerował najwięcej, $ 248 milionów. W międzyczasie dział gier SGC odnotował znaczny spadek 23% (244 mln USD przychodów w porównaniu do Q1 2020 (318 mln USD) , ponieważ sytuacja globalna nadal wpływa na branżę. Pandemia przyniosła 5% spadek przychodów z ogólnej działalności grupy.

Prezes i dyrektor generalny Scientific Games Barry Cottle stwierdził, że jest zadowolony z postępów grupy w pierwszym kwartale. Powiedział, że pomimo obecnych globalnych wyzwań, zespół jest skupiony, oddany i zdolny do wykorzystania zysków z zeszłego roku.

Cottle powiedział: „Dostarczyliśmy kolejny mocny kwartał, umożliwiając nam powrót do wzrostu zarówno na górnej, jak i dolnej linii. ”

SGC ogłosiło niedawno, że platforma zakładów OpenSports dostarczyła swoim klientom zakładów sportowych ponad 50 milionów zakładów na Wielki Narodowy Festiwal Wyścigów Konnych w Wielkiej Brytanii.

SGC pozostanie „skoncentrowane na laserze”, aby zwiększyć przepływ gotówki

W pierwszym kwartale 2021, SGC odnotowało stratę netto w wysokości 9 milionów dolarów w porównaniu do $ 155 mln za analogiczny kwartał poprzedniego roku, co jest wynikiem znaczącym, biorąc pod uwagę jego spowolnienie gier z powodu pandemii. Jednak te dwa kwartały nie są porównywalne ze względu na dodatkowe $ 91 mln odpisów aktualizujących wartość firmy w I kwartale 2020 .

Działalność operacyjna poprawiła się z $ 120 milionów rok temu do 123 milionów dolarów teraz należnych poprawy wyników operacyjnych, które zostały częściowo skompensowane płatnościami w kwartale z tytułu odsetek oraz niekorzystną zmianą na rachunkach kapitału obrotowego. Pod koniec I kwartału SGC posiadało 1,3 miliarda dolarów gotówki i ekwiwalentu gotówki, pomimo 150 mln USD firma dobrowolnie spłaciła swój kredyt odnawialny.

Cottle powiedział, że te wyniki pokazują siłę franczyz korporacji, angażującą treść i platformę. Stwierdził, że zarząd i zespół wykonawczy współpracują w celu optymalizacji portfela SGC i wzrostu w kluczowych obszarach.

Wiceprezes i dyrektor finansowy SGC Michael Eklund powiedział: „Zespół podjął znaczące postępy w realizacji naszych kluczowych inicjatyw.”

Powiedział również, że firma pozostanie „laserowo zorientowana” w kierunku wzrostu i wzmocnienia bilansu, efektywnie działając i zwiększając przepływy pieniężne. Eklund podzielał swoje podekscytowanie przyszłością Igrzysk Naukowych, stwierdzając, że przyspieszy ona w kierunku wyższego poziomu rozwoju.

Powrót do góry przycisk