Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Zakłady sportowe w New Jersey College w obliczu bitwy pod górę

New Jersey prawdopodobnie nie zobaczy ekspansji hazardu w listopadzie, ponieważ proponowana stanowa poprawka konstytucyjna nie zostanie uwzględniona niezbędne wsparcie publiczne, sugeruje najnowszy sondaż FDU.

36% przeciwko Obstawianiu w lokalnych zespołach uczelni

Proponowany środek umożliwiający obstawianie zakładów sportowych uczelni z udziałem lokalnych drużyn stoi w obliczu trudnej bitwy w nadchodzącym referendum listopadowym jako dwie trzecie wyborców obecnie sprzeciwia się temu rozwiązaniu, podczas gdy tylko czwarta opowiada się za zmianą konstytucji stanowej. Według sondażu 36% respondentów uważa, że obstawianie meczów z udziałem lokalnych drużyn sportowych nie powinno być dozwolone, natomiast 26% albo nie chciał udzielić odpowiedzi, albo nie był pewien, czy wspierać środek, czy nie.

W przeciwieństwie do zakładów na profesjonalne sporty, które były dozwolone od czasu upadku PASPA w 2018 i gubernator Phil Murphy podpisał ustawę o zakładach sportowych, Garden State nadal zabrania obstawiania jakichkolwiek zawodów, które obejmują szkołę państwową, a także wszelkich imprez sportowych uczelni, które odbywają się w tym stanie.

W przypadku uzgodniony ruch w czerwcu, większość w stanie Zgromadzenie głosowało za dodaniem środka do głosowania w listopadzie, po uchwaleniu ustawy Senat z 36-1 głosami.

Według Dana Cassino z Fairleigh Dickinson University, profesora rządu i polityki oraz dyrektor wykonawczy plebiscytu, propo Sal jest daleki od uzyskania niezbędnego poparcia społecznego, aby przejść głosowanie, ale sondaż sugeruje, że ma potencjał, aby to zrobić.

Dan Cassino zauważył, że sondaż pokazał, że wielu wyborców wciąż jest niezdecydowanych . Zwolennicy tego środka muszą uzyskać zgodę przed listopadem, aby upewnić się, że środek uzyska aprobatę wyborców.

Stan wykluczył zakłady sportowe na studiach w pierwotnym projekcie ustawy ze względu na panujące publiczne przekonanie, że skoro studenci-sportowcy nie otrzymują wynagrodzenia, mogą być bardziej podatni na naciski ze strony organizacji i osób, które chcą wpłynąć na wynik danej gry. Argument ten nie jest już jednak aktualny, po orzeczeniu Sądu Najwyższego i zmianie zasad NCAA, które umożliwiły studentom-sportowców otrzymywanie wynagrodzenia.

Dodając korzyści dla kasyn w New Jersey, ponieważ wszystkie zakłady powinny przechodzić przez jeden z stacjonarnych zakładów hazardowych lub operatora internetowego powiązanego z kasynem lub torem wyścigowym, zwolennicy ustawy będą starali się przekonać opinię publiczną do tego środka.

Młodzi ludzie częściej zagłosują za tym środkiem. Ankieta wykazała, po 36% respondentów pod 35 odpowiedział, że poprze propozycję, natomiast tylko % starszej grupy respondentów stwierdziło, że opowiedziałoby się za tym środkiem.

Biorąc pod uwagę fakt, że w wyborach pozarocznych starsi i lepiej wykształceni wyborcy mogą wypadać w dysproporcji, a że tak jest w listopadzie 2021, szanse na przejście środka spadają, zwłaszcza po zaledwie 22% osób z wyższym wykształceniem w ankiecie poparło to.

Powrót do góry przycisk