Betamo Casino Pakiet Powitalny
Darmowe Gry

Automat do gier – Blackjack

Producent NetEnt
RTP 99.59%
Max Wygrana x35
Volatility Niska
Min/Max Zakład  1/500

Jak grać w blackjacka

W blackjacka gra się czterema taliami po 52 karty każda. Liczby na kartach są liczone zgodnie z ich wartością nominalną. Następnymi są walet, dama i król; ich wartość wynosi 10. As to 1 lub 11, w zależności od sytuacji w grze. Kolory w betamo blackjacku nie mają żadnej wartości.

Na początku gry każdy otrzymuje dwie karty. Oznacza to, że krupier rozdaje sobie dwie karty, a z tych dwóch kart jedna będzie odkryta (widoczna dla graczy), tak samo jak w przypadku każdego pudełka, w którym rozdawane są dwie karty, obie karty są odkryte. Gracz może otrzymać dodatkowe karty, jeśli to konieczne. Aby to zrobić, gracz musi tylko nacisnąć przycisk. Możesz naciskać ten przycisk tak długo, aż uznasz, że zdobyłeś wystarczająco dużo punktów lub aż suma kart przekroczy 21. Jeśli suma przekroczy 21, to jest to overkill, a overkill oznacza automatyczną przegraną.

Kiedy gracz jest zadowolony ze swoich kart, musi zatrzymać grę poprzez naciśnięcie przycisku „Stop”, ta czynność powinna być wykonana na każdym polu, na którym gracz postawił zakład. Po tym, gra przychodzi croupier. Otwiera niewidoczną kartę gracza, który wcześniej o niej napisał i decyduje, czy potrzebuje kolejnej karty. Suma kart krupiera powinna wynosić co najmniej 17. Jak tylko krupier się zatrzyma, rozpoczyna się wybór zwycięzcy. Gracz wygrywa, jeśli suma jego kart jest większa niż krupiera lub jeśli krupier otrzyma więcej niż 21. Jeśli krupier i gracz mają takie same karty, jest to remis i gracz otrzymuje swój zakład z powrotem.

Blackjack

Jeśli gracz otrzyma kombinację asów i 10 lub obrazek przy pierwszej próbie, natychmiast otrzymuje 21, czyli blackjacka. Jest to automatyczna wygrana, która jest wyceniana na 1 do 1.5, czyli wypłacana jest połowa zakładu gracza. Podobnie, jeśli krupier ma Blackjacka od rozdania, jest to uważane za automatyczną przegraną. Jeśli gracz i krupier mają blackjacka, to taka sytuacja jest uważana za remis.

Ubezpieczenie

Jeśli w momencie rozdania widoczną kartą jest as, gracz ma możliwość ubezpieczenia się przed pierwszym ruchem. Możesz kupić ubezpieczenie dodając połowę swojego oryginalnego zakładu. Jeśli po tym krupier okaże się mieć blackjacka, gracz wygrywa kwotę ubezpieczenia równą jego dwóm ubezpieczeniom. Jeśli krupier nie ma blackjacka, wtedy ubezpieczenie „spala się”, a gra toczy się według standardowych zasad opisanych powyżej.

Równe pieniądze

Jeśli gracz otrzyma Blackjacka, a widoczną kartą krupiera jest As, graczowi oferuje się opcję zwaną even money, czyli wygrywa kwotę równą stawce gracza, a nie jak w Blackjacku — 1,5 stawki.

Split

Kiedy gracz otrzyma 2 karty o tej samej wartości, zostanie mu zaproponowany podział kart i podwojenie zakładu. Jeśli zgodzi się na podział, wtedy pudełko jest rozgrywane na 2 ręce, tzn. do pierwszej ręki rozdawana jest jeszcze jedna karta. Następnie gracz decyduje, czy chce dobrać kolejną kartę. Jeśli nie potrzeba już więcej kart, naciska przycisk SET. Tak samo postępuje się z drugą ręką. Następnie przychodzi kolej krupiera, a potem wszystko toczy się jak w standardowym losowaniu.

Double

W momencie rozdania gracz ma możliwość podwojenia swojego zakładu. Opcja ta jest dostępna tylko przy pierwszym ruchu. Ponadto, po podwojeniu gracz może wykonać kolejny ruch. Kolejną opcją, w której dozwolone jest podwojenie zakładu jest podział kart, z wyjątkiem podziału 2 asów.

Powrót do góry przycisk