Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Administratorzy Football Index rozpoczynają alokację środków klientów

Administratorzy w BetIndex , operatorzy platformy zakładów sportowych Football Index , zainicjowali proces alokacji środków na bieżące i byłych użytkowników platformy podczas dzisiejszej rozprawy w sądzie królewskim na Jersey.

Rozpoczęto formalne rozpoczęcie alokacji środków

Firma zajmująca się upadłością Begbies Traynor , która została wyznaczona pod koniec marca do zarządzania upadłym biznesem zakładów sportowych, rozpoczęła rozpatrywanie roszczeń klientów w Football Index przeciwko firma obsługująca platformę w kwietniu.

Jak potwierdził BetIndex w oświadczeniu dla swoich byłych klientów w zeszłym tygodniu, pierwsze przesłuchanie odbyło się w maju 10 w celu zajęcia się dystrybucją pozostałych finansów w firmie, 4,5 miliona funtów , obecnie przechowywanych na koncie powierniczym ochrony gracza platforma zakładów sportowych.

Zostaje oficjalne rozpoczęcie procesu dystrybucji Begbies Traynor z trudnym zadaniem odpowiedniego określenia, któremu klientowi Football Index przysługuje część środków, biorąc pod uwagę wiele czynników, w tym niewypłacone dywidendy i roszczenia o utracone środki.

Na podstawie w przypadku zakładów zainwestowanych w graczy, wiele wciąż aktywnych zakładów na platformie byłoby winnych dywidend, więc trójka administratorów, Richard Toone, Adrian Hyde i Adrian Rabet, będzie musiała najpierw ustalić datę obliczenia tych płatności, z dowolną datą od zawieszenie działalności w Football Index do czasu wygaśnięcia zakładów w miksie.

Ponadto Begbies Traynor będzie musiał określić wartość roszczeń od graczy, którzy stracili środki na swoich kontach z powodu firmy i zważ te roszczenia z wartością należnych dywidend. Będzie również musiał zidentyfikować klientów, którzy otrzymają środki z rachunku.

Z wszystkich dostępnych środków około 3,2 miliona GBP jest obecnie odpowiedzialność wobec klientów, pozostawiając około 1,3 miliona funtów nadwyżki do rozdzielenia między graczy posiadających pieniądze na kontach graczy i nadal aktywne zakłady.

Środki klientów chronione przed roszczeniami innych wierzycieli

W przeciwieństwie do roszczeń Football Index, że fundusze poszczególnych graczy były chronione przed roszczeniami innych wierzycieli, warunki na platforma zakładów sportowych ustala, że środki zainwestowane przez klientów w piłkarzy za pośrednictwem giełdy nie są objęte korzyścią z tej ochrony.

Problemy BetIndex zaczęły się od decyzji o obcięciu wypłat dywidend w Football Index od 14 p do 3p, co doprowadziło wielu klientów do utraty pieniędzy, a następnie rozpoczęła się masowa wypłata środków, zmuszając operatora do wprowadzenia administ racji, podczas gdy jego licencja na zakłady została zawieszona przez brytyjską Komisję ds. Hazardu.

Spadek nastąpił podczas trwającego przeglądu ustawy o grach hazardowych 2005 przez Rząd i stał się głównym problemem, ponieważ wszyscy wskazywali palcem na Komisję za to, że „zasnęła za kierownicą”, ponieważ są głęboko zaniepokojeni rozwojem wydarzeń, urzędnicy rządowi ogłosili dochodzenie w sprawie okoliczności towarzyszących zawaleniu się platformy.

Co więcej, zarejestrowanie firmy prawniczej Leigh Day przez niektórych klientów w Football Index oznacza więcej kłopotów dla podległego organu regulacyjnego, który może również stanąć w obliczu działań prawnych z powodu swoich uchybień.

Powrót do góry przycisk