Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Alaska może rozważyć rozszerzenie hazardu, aby pokryć braki w budżecie

Zwykła sesja ustawodawcza na Alasce zakończyła się kilkoma pytaniami, na które wciąż nie udzielono odpowiedzi. Doprowadziło to do konieczności przeprowadzenia specjalnej sesji, która jest obecnie w toku, ale wygląda na to, że dodatkowy czas też nie wystarczy. Ponieważ stan próbuje obliczyć swój budżet, konieczna będzie druga sesja specjalna, a gubernator Mike Dunleavy planuje poprosić prawodawców o rozważenie szeregu możliwości zrekompensowania strat w dochodach, w tym możliwości autoryzacji nowych opcji hazardowych w stanie .

Alaska może objąć hazard sportowy

Alaska jest jednym z niewielu stanów w USA, które wielokrotnie opierały się próbom wprowadzenia rozszerzonego hazardu. Jednak wstrząśnięcie się szkodami spowodowanymi przez COVID-19, które wkrótce mogą się zmienić. Podobnie jak w przypadku innych stanów, Alaska zdaje sobie sprawę, że hazard sportowy i inne formy hazardu mogą zapewnić znaczne korzyści w celu pokrycia strat w dochodach. Jednak wszelkie wysiłki mające na celu zapewnienie nowych alternatyw hazardowych nie zostaną entuzjastycznie przyjęte przez wielu ustawodawców.

W maju gubernator Dunleavy zwołał specjalną sesję legislacyjną 20, ale nadal nie przyniosło żadnych konkretnych rezultatów. Sesja zwykła zakończyła się dzień wcześniej bez jasnego kierunku, jak zbilansować budżet państwa, a pierwsza sesja nadzwyczajna nie jest ani trochę bliższa rozstrzygnięciu. Prawdopodobnie konieczna będzie druga sesja, a gubernator zasugerował, że rozszerzony hazard może zostać wprowadzony na stół, ale nie wyjaśnił, co i jak będzie oferowane. W stanie jest kilka plemiennych kasyn, ale ograniczają się one do tego, co mogą zaoferować, ponieważ ich ziemia nie spełnia pełnych kryteriów określonych przez Biuro ds. Indian Departamentu Spraw Wewnętrznych.

Długa droga do przebycia, gdy czas się kończy

Według Must Read Alaska, w stanie nadal nie ma zatwierdzenia budżetu operacyjnego, kapitałowego lub zdrowia psychicznego, a specjalna sesja kończy się za tydzień. Jeśli coś nie może się zdarzyć do czerwca , rząd może zostać zmuszony do tymczasowego zamknięcia, a niektórzy pracownicy rządowi mogą zostać bez pracy. Chociaż rozszerzenie hazardu może być najszybszą drogą do uzyskania nowych dochodów, a niektóre stany były w stanie przejść od ustawodawstwa do wprowadzenia w ciągu kilku miesięcy, już teraz istnieje opór wobec tego pomysłu i wskazania, że wymagany będzie długi proces. Stanowa komisarz ds. dochodów Lucinda Mahoney chce zobaczyć liczby przed wspieraniem hazardu sportowego w stanie, co oznacza, że przed poczynieniem jakichkolwiek postępów mogą być potrzebne długie – i kosztowne – badania.

Departament Skarbowy Alaski próbowała już wcześniej przedstawić pewne wyobrażenie o potencjale przychodu. . W zeszłym roku powiedział, że zalegalizowane gry karciane mogą przynieść 2,3 miliona dolarów, a nawet 1,2 miliarda dolarów, jeśli stan wprowadzi podatek od sprzedaży i użytkowania, jak to miało miejsce w innych stanach. Niektórzy prawodawcy uważają, że nie ma wystarczająco dużo pieniędzy, aby wesprzeć Alaska Permanent Fund, zasadniczo gwarantowaną przez konstytucję strategię dochodu podstawowego dla mieszkańców stanów, przy czym potencjalnie może pojawić się luka przekraczająca miliard dolarów. Pomimo pilności sytuacji, jeśli potrzebna jest druga sesja ustawodawcza, zostanie zwołana dopiero w sierpniu tego roku.

20

Powrót do góry przycisk