Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Australia: Wzrost strat hazardowych po blokadzie COVID

Blokada COVID – 19 w zeszłym roku tymczasowo powstrzymała straty hazardowe w Australii. Jednak po ponownym otwarciu lokali straty hazardowe wzrosły, a gracze przegrywają teraz bardziej niż kiedykolwiek.

Straty hazardowe po zamknięciu Australia nadal rośnie

COVID – 19 – związana z tym blokada w Australii zamknęła w zeszłym roku wiele firm, w tym miejsca do gier hazardowych. Od kwietnia do października blokada spowodowała wyrównanie strat hazardowych . W konsekwencji okazało się to korzystne dla niektórych graczy, którzy zdecydowali się rzucić palenie, ale inni wrócili do tej aktywności, gdy tylko zakończyła się blokada .

Chociaż straty z hazardu w Australii są najwyższe w historii, niektóre stany tracą więcej niż inne. Hazardziści w Brimbank , zachodnich przedmieściach w części Melbourne w stanie Wiktoria, mają rekordowe dzienne straty z automatów do gry. Gracze z Brimbank stracili AU $ 482, 168 na jeden dzień lutego . Pomimo miesięcy blokady w zeszłym roku, od czasu ponownego otwarcia miejsc hazardowych straty się pogorszyły .

Według byłego hazardzisty imieniem Ian, który niedawno rozmawiał z ABC Net , blokada pomogła ludziom zgromadzić „duże ilości pieniędzy” . W konsekwencji powiedział, że po ponownym otwarciu miejsc hazardowych ludzie zaczęli wracać. Co gorsza, ci hazardziści mieli teraz „obfitość pieniędzy”, której nigdy wcześniej nie mieli . Ian przyznał, że nigdy nie wyobrażał sobie, że hazard „ byłby tak niszczycielski i tak widoczny ”.

Ustawodawcy ograniczają straty z hazardu?

Jednym z czynników zwiększających straty hazardowe w Wiktorii jest godziny pracy miejsc . W Victorii zakłady hazardowe działają 20 godzin dziennie , co to najdłuższy czas pracy poza jakimkolwiek stanem w Australii. Jednak osoby, które cierpią na zaburzenia związane z hazardem , niewątpliwie zwiększają również straty związane z hazardem.

Podczas gdy hazard pozostaje problemem w Wiktorii, rząd nie jest pozbawiony planu, jak sobie z nim radzić . Ustawodawcy starają się skrócić godziny pracy w miejscach hazardowych, co może skutkować zmniejszeniem strat. Ponadto ustawodawca zaproponował zamrożenie liczby automatów do gry do 2042 i ograniczenie usług wypłaty czeków w pobliżu miejsc hazardowych.

Dodatkowo, ustawodawcy planują zmniejszyć straty hazardowe, proponując 1 USD limitu zakładów , a także dzienny limit wypłat EFTPOS 500 AU $. Wreszcie, innym sposobem ograniczenia strat związanych z hazardem jest proponowany limit wykorzystania kart kredytowych do uprawiania hazardu .

Powrót do góry przycisk