Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

BGC ostrzega przed 27 milionami wizyt rocznie w witrynach hazardowych na czarnym rynku

W oświadczeniu na stronie internetowej Betting and Gaming Council grupa handlowa twierdzi, że w latach 2018-2019 odbyło się 27 milionów odwiedzin hazardowych na czarnym rynku, co dało łącznie 1,4 miliarda funtów utraconego uchwytu.

BGC publikuje statystyki odwiedzin witryn hazardowych na czarnym rynku

Organizacja Betting and Gaming Council ujawniła, że liczba brytyjskich graczy odwiedzających nieuregulowane rynki w poszukiwaniu produktów, z których są zadowoleni, wzrosła w ciągu ostatniego roku. Według BGC w ciągu roku było 27 milionów wizyt. Dzieje się tak w kontekście coraz lepszych wyników na regulowanym rynku gier online .

W oficjalnym oświadczeniu BGC zacytowało ankietę PWC, która ujawniła, że szacunkowo 200000 klientów wybrało hazard offshore w okresie 12 miesięcy między 2018 a 2019 rokiem, generując szacunkowo 1,4 miliarda funtów całkowitego obrotu.

Zgodnie z danymi opublikowanymi przez radę, 9% całkowitej liczby wyszukiwań związanych z hazardem było kierowanych na hasła i strony z czarnego rynku.

Wszystkie powyższe ustalenia są częścią odnowionych wysiłków na rzecz uregulowania branży, przy jednoczesnym zapewnieniu rządowi maksymalnej jasności w tej sprawie i uniknięciu nadmiernej regulacji operatorów bez osiągnięcia znaczących, trwałych rozwiązań dla konsumentów.

Przegląd Hazardu już planuje wprowadzić określony zestaw środków, które pozwolą firmom hazardowym zapewnić konsumentom niezbędny poziom ochrony, którego nie otrzymują.

Nie zrażaj konsumentów na czarne rynki

Jednak Gambling Review przyjmuje bardziej wojownicze podejście do hazardu w kraju, zwracając szczególną uwagę na hazard online, który od dawna nie podlega regulacjom.

W międzyczasie rząd przyspiesza weryfikację tożsamości i wieku, a także limity wpłat i bezpieczniejsze narzędzia hazardowe. Niektórzy posłowie wzywali nawet dorozwiązania brytyjskiej Komisji ds. Hazardu (UKGC) , powołując się na słabe wyniki, czemu regulator stanowczo zaprzeczył.

Komentując liczbę wyszukiwań offshore, dyrektor generalny BGC Michael Dugher powiedział: „Jako organ normalizacyjny dla regulowanej branży, bardzo cieszymy się z Gambling Review, który naszym zdaniem stanowi doskonałą okazję do wprowadzenia dalszych zmian w zakresie bezpieczniejszego hazardu.

Według Dughera nadmierna regulacja „nieumyślnie” wpycha konsumentów w ramiona czarnych rynków. Dugher przypomniał, że branża przekazuje rocznie 3,2 miliarda funtów do Skarbu Państwa i zapewnia zatrudnienie 100 000 osób.

Wszystko, co mogłoby to zagrozić, wyjaśnił Dugher, byłoby niewłaściwe. Dugher powiedział, że miliony ludzi w Wielkiej Brytanii obstawiały sporadyczne zakłady i że ważne jest, aby robili to w bezpiecznym środowisku.

Jednak nie wszyscy w pełni zgadzają się ze stanowiskiem przedstawionym przez Radę ds. Zakładów i Gier. Niektórzy twierdzą, że ponowne uregulowanie branży jest sposobem na zapewnienie ochrony konsumentów, aby nie zrażać branży ani jej nie zamykać.

Nie wszyscy zgadzają się z BGC

Jimmy Justice , konto na Twitterze, które nalega na surowsze środki przeciwko firmom hazardowym i lepszą ochronę konsumentów, nazwał ogólną argumentację BGC „brakiem dowodów”.

Ostatnie dane BGC są ważne, ale zmiana branży nie oznacza alienacji konsumentów z lokalnych rynków. Oznacza to po prostu znalezienie sposobu na zawieszenie zagranicznych operatorów bez licencji na dostęp do ogromnej bazy konsumentów w kraju.

Powrót do góry przycisk