Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Blokada w Wielkiej Brytanii kończy się 2 grudnia, zakłady bukmacherskie i kasyna zostają ponownie otwarte

Wielka Brytania podejmie ukierunkowane podejście do ponownego otwarcia działalności, a regiony sklasyfikowane jako Tier 3 utrzymają swoją działalność – w tym kasyna i sklepy z zakładami sportowymi – zamknięte.

National Lockdown do końca 2 grudnia

Sektor zakładów sportowych i gier hazardowych w Wielkiej Brytanii podejmie kolejną próbę powrotu do normalności po tym, jak premier Boris Johnson ogłosił w poniedziałek 23 listopada , że Anglia opuści blokadę narodową 2 grudnia.

Blokada, która rozpoczęła się 5 listopada i spowodowała zamknięcie sklepów bukmacherskich i kasyn, pozwoli teraz zainteresowanym firmom rozpocząć ponowne otwarcie w regionach poziomu 2.

Jednak to, które regiony wznowią działalność i przy jakich operacjach, będzie zależało wyłącznie od liczby zakażeń koronawirusem, wskaźnika reprodukcji i zdolności lokalnych oddziałów National Health System (NHS) do radzenia sobie z infekcjami.

Rząd wprowadzi i ograniczy środki o różnej sile, aby jak najlepiej zaradzić sytuacji według własnego uznania. Największymi zwycięzcami są oczywiście sklepy bukmacherskie, które musiały zostać masowo zamknięte, a Rada Zakładów i Gier (BGC) od dawna opowiada się przeciwko temu posunięciu.

Kasyna i punkty bukmacherskie, które nadal znajdują się w regionach, które rząd uważa za konieczne do zamknięcia, ponownie ucierpią. Wyłączenia będą miały miejsce podczas ograniczeń na poziomie 3, z otwarciem rozważanym na poziomie 2.

Fani wracają na stadiony

Kolejnym wielkim objawieniem wygłoszonym przez premiera Johnsona było to, że kibice będą mogli wracać na stadiony i uczestniczyć w wydarzeniach na żywo. To wielka wiadomość dla wyschniętej bazy sportowej kraju, która od miesięcy tęskni za powrotem na stadiony.

Odkąd zamknięcie zostało wprowadzone w marcu, nie zezwala się na obecność na żywo na imprezach sportowych, potwierdzanie wpływów z bramek i kosztujących kluby sportowe niezły grosz. Przywrócenie obecności na żywo nastąpi przy ograniczonej wydajności.

Sale mogą pomieścić do 50% ich pojemności, ale nie więcej niż 4000 kibiców na stadionach zewnętrznych poziomu 1. Tylko 2000 widzów będzie mogło uczestniczyć w Poziomie 2, przynajmniej do czasu, gdy liczba przypadków covid-19 zacznie gwałtownie spadać.

Tymczasem obiekty halowe będą musiały ograniczyć frekwencję na żywo do zaledwie 50% lub 1000 fanów , w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa. Rząd będzie nadal korzystał z poziomów w celu określenia, które regiony mogą zostać ponownie otwarte, a które powinny pozostać zamknięte przynajmniej do marca – powiedział premier, omawiając środki z kolegami ze Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Rada ds. Zakładów i Gier Zadowolona z rozwoju

BGC był zadowolony z wiadomości, od dawna opowiadając się za bardziej ukierunkowanym podejściem do zamykania przedsiębiorstw, a konkretnie za pomocą danych naukowych, aby udowodnić, kiedy przestoje są konieczne.

Od dawna BGC stoi na stanowisku, że w przypadku punktów bukmacherskich i kasyn oba rodzaje działalności były w stanie w pełni zagwarantować bezpieczeństwo klientów i ograniczyć ryzyko przenoszenia chorób. Jednak BGC i partnerzy zwiększają swoje wysiłki, powiedział dyrektor generalny BGC Michael Dugher :

„Oprócz rygorystycznych środków przeciwko Covid, które zakłady bukmacherskie już stosują, nasi członkowie zgodzili się na dalsze ograniczenia, aby ograniczyć wszelkie szanse transmisji Covid-19 w ich lokalach”.

Dyrektor naczelny BGC Michael Dugher

Dugher nadal podkreślał, że rząd byłby w błędzie, gdyby domagał się zamykania kasyn i punktów bukmacherskich w regionach poziomu 3, wzywając zamiast tego do oceny rzeczywistego ryzyka przenoszenia chorób w takich miejscach.

Przypomniał rządowi, że wśród firm hotelarskich kasyna nie mają sobie równych pod względem możliwości zapewnienia bezpieczeństwa klientom i personelowi. Z drugiej strony Dugher i BGC byli zadowoleni z decyzji o przedłużeniu godziny policyjnej do godziny 23:00 , co dałoby firmom trochę więcej czasu na generowanie obrotów.

Dugher nie jest jedynym dyrektorem, który ostrzegł przed przedwczesnym zamykaniem firm i z zadowoleniem przyjął decyzję o zezwoleniu na obecność. Nick Rust, dyrektor generalny British Horse Racing Authority, powiedział, że nowe wytyczne ułatwiły branży rozpoczęcie generowania przychodów.

Dołączył do niego szef Stowarzyszenia Racecourse, David Armstrong, który w ostatnim komunikacie rządu widział sposób na pokonanie pandemii. Mile widziana jest nawet ograniczona frekwencja. W międzyczasie kraj zdecydował się obrać za cel partnerstwa w zakresie zakładów sportowych , które zdaniem BGC są ważne dla zagwarantowania przetrwania drużyn sportowych.

Powrót do góry przycisk