Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Catena Media przejmuje sportowe składy afiliacyjne za 39,6 miliona dolarów

Firma generująca leady online Catena Media ogłosiła dziś, że nabyła stowarzyszenie sportowe online Lineups.com w celu wzmocnienia swojej pozycji na amerykańska arena zakładów sportowych.

Szczegóły płatności

Catena Media ujawniła łącznie $ 39. 6 milionów zostanie wypłaconych w gotówce w 3 ratach rozłożonych na okres 2 lata, a kolejne pół miliona płatne po spełnieniu określonych wymagań w ciągu 3 lat od daty transakcji.

„Przejęcie Lineups.com wzmacnia wiodącą pozycję Catena Media na rozwijającym się rynku zakładów w USA dzięki dodatkowemu produktowi, idealnie pasuje do naszego istniejącego portfolio w USA ”.

Michael Daly, dyrektor generalny Catena Media

Catena zapłaci początkową 25 mln USD

po zamknięciu transakcji, kolejne 9,6 mln USD w pierwszą rocznicę zawarcia transakcji, a ostatnie 5 mln USD druga rocznica daty zamknięcia.

„To daje nam drugą, jeszcze silniejszą, krajową witrynę zrzeszającą zakłady sportowe, obok thelines.com. Pozwoli nam to zdobyć większy udział w rynku w Ameryce Północnej, a także skorzystać ze wspólnych narzędzi w wielu witrynach Catena Media. ”

Michael Daly, dyrektor generalny Catena Media

Warunek 0,5 miliona USD zostanie wypłacony w przypadku, gdy stan Nowy Jork zezwoli na zakłady sportowe w ciągu 3 lat od transakcji data zamknięcia i określony próg przychodów został osiągnięty.

Pozytywny wpływ na EBITDA

Catena ogłosiła tam nie istnieją żadne istotne warunki związane z zamknięciem transakcji i oczekuje się, że nabycie Lineups.com będzie miało bezpośredni pozytywny wpływ na zyski mediów przed odsetkami, podatkami, amortyzacją (EBITDA) na dzień konsolidacji, 4 maja 2021.

Specjalista w zakresie analityki, prognoz bukmacherskich i narzędzi, które zapewnia Lineups.com obstawiający z przydatnymi informacjami na temat początkowych składów i składów dla mecze z profesjonalnych lig sportowych w USA, w tym National Football League (NFL) , National Basketball Association (NBA) , Major League Baseball (MLB) i National Hockey League (NHL) , a także dla sportów fantasy.

„Sam Shefrin, sprzedawca i założyciel Lineups.com, zwróci swoją uwagę na branżę i technologię do zespołu Catena Media i będzie z nami współpracował w najbliższej przyszłości jako wyłączny konsultant biznes. ”

Michael Daly, dyrektor generalny Catena Media

Oprócz składów początkowych, stowarzyszenie sportowe online, które szczyci się silną obecnością na rynkach regulowanych w większości jurysdykcji USA, w tym niedawno uruchomione rynki w Wirginii i Michigan , uwzględnia wszelkiego rodzaju informacje dotyczące zawodników i drużyn, takie jak kontuzje, wiadomości, wyniki i trendy.

W styczniu z siedzibą na Malcie Catena Media opublikował wyniki finansowe za cały rok 2020, odnotowując w grudniu rekordowe przychody z działalności w USA, które stanowiły 30% jego rocznej sumy.

Powrót do góry przycisk