Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Goldman Sachs uruchamia NDF z Bitcoinem jako aktywem bazowym

Amerykański bank inwestycyjny Grupa Goldman Sachs rozpoczęła handel instrumentami pochodnymi powiązanymi z Bitcoinem, aby wykorzystać możliwości zysku z 1 biliona dolarów Bitcoin rynkowy, umożliwiając inwestorom instytucjonalnym dokonywanie dużych zakładów, informuje Bloomberg.

NDF rozliczane gotówkowo

Rozpoczęcie handlu z non-deliveryable forward (NDF) po utworzeniu w tym roku przez Goldman Sachs działu handlowego, aby pomóc swoim klientom handlować kontraktami futures opartymi na Bitcoin. W marcu Goldman zasugerował, że przygotowuje się do zaoferowania swoim prywatnym klientom zamożnym dodatkowych pojazdów związanych z rynkami kryptograficznymi i wprowadzenia NDF powiązanych z Bitcoinem, więcej niż dostarczono.

Ponieważ NDF rozliczają się w gotówce , Goldman Sachs, któremu regulacja nie zezwala na bezpośrednie trzymanie Bitcoinów, znalazł sposób na obejście tego problemu, współpracując z firmą handlową Cumberland DRW w celu kupowania i sprzedawania kontraktów terminowych na Bitcoin w transakcjach blokowych w CME Group w ruchu, który radykalnie rozszerza możliwości banku, aby ułatwiają zajmowanie pozycji przez dużych inwestorów.

„Goldman Sachs służy jako pomocnik pokazujący, jak wyrafinowani inwestorzy instytucjonalni podchodzą do zmian na rynku. W tym roku widzieliśmy szybką adopcję i zainteresowanie kryptowalutami ze strony bardziej tradycyjnych firm finansowych, a wejście Goldmana w tę przestrzeń jest kolejną oznaką tego, jak dojrzewa ”.

Justin Chow, Global Head of Business Development, Cumberland DRW

Według znanych osób, które wolą zachować anonimowość, partnerstwo pomiędzy Goldman Sachs i Cumberland dowodzi chęci banku inwestycyjnego do współpracy z firmami zewnętrznymi, aby pomóc spełnia te potrzeby inwestorów instytucjonalnych.

„Popyt instytucjonalny w tej przestrzeni stale rośnie, a możliwość współpracy z partnerami takimi jak Cumberland pomóż nam rozszerzyć nasze możliwości. Nowa oferta „toruje nam drogę do ewolucji naszych rodzących się możliwości kryptowalut rozliczanych gotówką”.

Max Minton, Head of Digital Assets, Asia-Pacific, Goldman Sachs

Banki zmieniają stanowisko wobec Bitcoin

NDF rozliczane w gotówce oferowane przez Goldman Sachs nie wymagają, aby bank zajmował się fizycznym Bitcoinem, podobnie jak podobne pojazdy wprowadzone przez Morgan Stanley i JPMorgan , które śledzą ruchy cen Bitcoin i wykorzystują strony trzecie do kupowania i utrzymywania bazowego aktywa cyfrowego.

Przez ponad dekadę Bitcoin był uważany za środek płatniczy dla przestępców, handlarzy narkotyków i osoby zajmujące się praniem pieniędzy przez świat bankowy, z jednym dyrektorem banku inwestycyjnego, współprezesem JP Morgan Chase, Jamiem Dimonem, grożąc zwolnieniem któregokolwiek ze swoich handlowców, którzy zajmują się kupnem lub sprzedażą waluty cyfrowej.

Jednak ogromne wzrosty cen na Bitcoinie sprawiły, że świat bankowy zmienił stanowisko, ponieważ oprócz Goldman Sachs, Morgan Stanley i JPMorgan pracują również nad produktem zaufania powiązanym z Zasób cyfrowy, choć plotki głoszą, że następnym krokiem Goldman Sachs będzie zaoferowanie funduszy hedgingowych notowanych na giełdzie opartych na Bitcoin lub dostęp do Greyscale Bitcoin Trust.

Powrót do góry przycisk