Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Ontario powołuje iGaming Ontario do uprawiania hazardu sportowego w terenie .

Teraz, gdy Kanada dokonała mądrego wyboru, aby umożliwić obstawianie wyników wydarzeń sportowych, Ontario chce mieć pewność, że trafią one w życie. Zgodnie z komunikatem prasowym rządu prowincji prowincja tworzy dział hazardu sportowego online, który będzie „prowadził i zarządzał” ofertami iGaming. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, a świat nie będzie musiał borykać się z kolejną katastrofą zdrowotną, pierwsze zakłady można postawić pod koniec roku.

Debiut iGaming Ontario

iGaming Ontario pomoże zarządzać wysiłkami w zakresie hazardu sportowego w Ontario, działając jako spółka zależna Komisji ds. Alkoholu i Gier w Ontario (AGCO) ). Został opracowany w celu rozszerzenia prac prowincji nad stworzeniem odpowiedzialnego działu gier, który oferuje konsumentom większy wybór produktów przy jednoczesnym zapewnieniu „bezpiecznych i regulowanych ram”. Istniejąca Ontario Lottery and Gaming Corporation (OLG) już oferuje kilka opcji iGaming i będzie nadal działać w prowincji.

Nowy iGaming Ontario został po raz pierwszy zaplanowany w zeszłym roku, kiedy wyglądało na to, że Kanada zaczyna rozważ zatwierdzenie jednorazowych zakładów sportowych. Jednak nigdy nie został zaprojektowany w celu zastąpienia AGCO, które AGCO będzie nadal pełnić funkcję regulatora gier w Ontario i będzie zapewniać nadzór nad działalnością, operatorami i dostawcami. . Według prokuratora generalnego Douga Downeya: „Jesteśmy zdeterminowani, aby współpracować z branżą, rzecznikami odpowiedzialnej gry i partnerami regulacyjnymi, aby zapewnić, że Ontario jest światowym liderem w budowaniu bezpiecznego środowiska gier online, które spełnia oczekiwania konsumentów”.

Ontario widzi ogromny potencjał zysku z rozszerzonego grania

Wdrożenie jednowymiarowych wydarzeń sportowych zakłady są logiczne, biorąc pod uwagę fakt, że zakłady na wynik gier nadal są jedną z najpopularniejszych opcji. Kanadyjskie prawo karne uniemożliwiało ich oferowanie i wreszcie prawodawcy zrobili coś z ograniczeniem. W rezultacie Ontario jest bardziej niż zadowolone, że będzie w stanie rozszerzyć swój rynek legalnych gier i odzyskać pieniądze, które obecnie trafiają na czarny rynek i podmioty offshore. Nie mogło to nadejść w lepszym momencie, ponieważ prowincja, podobnie jak inne jurysdykcje, zaczynają wyłaniać się z problemów COVID-, które nękają świat więcej niż rok.

Według niektórych badań, aż 833 milionów dolarów (ponad 1 miliard CAD) rocznie wydaje się w Ontario na hazard online portale. Jednak z tego około 70% trafia przez nieuregulowane lub szare witryny. To znaczna kwota, na którą Ontario będzie mogło teraz liczyć, a minister finansów prowincji Peter Bethlenfalvy zapewnia: „Nowy rynek legalnego iGamingu w Ontario stworzy nowe możliwości dla firm w Ontario oraz lepsze i bezpieczniejsze wrażenia z gry dla graczy”. Dodaje: „Nowy legalny rynek generowałby również dochody dla prowincji, aby inwestować we wspieranie miejsc pracy i przedsiębiorstw, wspieranie ludzi i ich rodzin oraz ulepszanie i wzmacnianie kluczowych usług publicznych dla świata po COVID”.

833

Powrót do góry przycisk