Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Paddy Power wprowadza pierwszą na świecie giełdę handlu sportami

Paddy Power uruchomi pierwszą na świecie giełdę sportową, wirtualną giełdę papierów wartościowych pod nazwą American SportZ Exchange (ASX).

Paddy Power uruchamia amerykańską giełdę SportZ

Paddy Power , irlandzki bukmacher założony w 1988, uruchomi pierwszą giełdę sportową za pośrednictwem swojej nowej firmy, American SportZ Exchange ( ASX) . Wirtualna giełda pozwoliłaby klientom kupować udziały w drużynach i zawodnikach w oparciu o ich oczekiwane wyniki. Na przykład, jeśli użytkownik uważa, że zawodnik lub drużyna osiągnie świetne wyniki, może kupić lub sprzedać akcje w oparciu o swoje oczekiwania dotyczące wyników sportowców. Firma będzie oferować na żywo „ceny akcji” drużyn i zawodników. Witryna startupu przyjmuje obecnie żądania wersji beta i działa z Irlandii. Skierowany jest jednak głównie na rynek amerykański.

David Power, syn założyciela Paddy Power, zaczął już omawiać ekskluzywne partnerstwa z nadawcami i profesjonalistami drużyny sportowe w Ameryce Północnej , w tym drużyny baseballowe Toronto Blue Jays, Philadelphia Phillies, drużyna hokeja na lodzie Golden Knights w Las Vegas, DAZN, internetowa usługa strumieniowego przesyłania filmów sportowych oraz Sinclair Media , amerykańska grupa nadawcza. Paddy Power rozpoczął również rozmowy z Canada’s Rogers Media .

Kto jest w ASX Power Team?

Power zwerbował fascynujący zespół profesjonaliści z branży, tacy jak Mike Griffin , Racing Post’s dyrektor handlowy. Będzie nowym CEO ASX. W skład zespołu Power wchodzą również Conall Flood , były Banco Santander

lider technologii elektronicznej wymiany walut i inni byli Paddy Power i JP Morgan pracownicy.

Komentując zespół, Power stwierdził, że pracuje nad projektem od kilku lat. Powiedział, że jest gotów „przekazać klucze dorosłym”. Pozostanie ambasadorem marki Paddy Power Betfair .

ASX uruchamia kampanię crowdfundingową 500 EUR 000

Power powiedział, że nie spodziewa się „poważnego finansowania” w biznesie przez co najmniej rok. Wprowadza € 500, 000 Kampania crowdfundingowa o wartości 4,5 mln euro w celu wsparcia platformy.

Power powiedział Irish Independent, że jest to wirtualna giełda dla graczy, umożliwiająca fanom spekulacje w oparciu o wyniki poszczególnych sportowców lub drużyn. Powiedział, że startup obejmuje kilka modeli: samodzielną giełdę i rozwiązanie „white label” dla operatorów mediów lub drużyn sportowych.

Power powiedział również, że startup dałby klubom i drużynom możliwość „posiadania” zaangażowania swoich fanów. Wszystkie zespoły chcą zatrzymać swoich fanów na swojej stronie, zamiast przenosić ich gdzie indziej. Powiedział, że rynek amerykański się powiększa i to jest obecnie główny cel dla startupu. Jednak nie ma powodu, dla którego nie miałoby to działać również na innych rynkach.

Paddy Power niedawno ponownie otworzył wiele swoich sklepów hazardowych w Anglii, Szkocji i Walii, co jest kolejnym powodem do świętować. Szkockie sklepy były ostatnie, z zezwoleniem na otwarcie kwietnia 26.

Powrót do góry przycisk