Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Pracownicy hazardowi we Włoszech protestują w czwartek w przyszłym tygodniu

Pracownicy sektora hazardowego we Włoszech, zrzeszeni pod hasłem „Legalni pracownicy gier hazardowych”, będą protestować w przyszłym tygodniu. Protestując w Mediolanie i Rzymie w czwartek przyszłego tygodnia, pracownicy wezmą rząd do złagodzenia ograniczeń dotyczących COVID-19, umożliwiających ponowne otwarcie miejsc hazardowych.

Gracze we Włoszech będą protestować w przyszły tydzień w czwartek

Pracownicy legalnych operatorów gier hazardowych we Włoszech planują publiczny protest na 18 lutego . Pracownicy są zjednoczeni pod hasłem „ Legalni pracownicy gier hazardowych ”. Będą protestować jednocześnie na Piazza del Duomo w Mediolanie i Piazza del Popolo w Rzymie . Głównym powodem protestów są trwające ograniczenia dotyczące COVID-19, które powodują zamknięcie miejsc hazardowych.

Stowarzyszenia i związki zawodowe już wyraziły poparcie dla protestów . Ponadto związki zawodowe podkreśliły, że przedłużające się zamykanie miejsc hazardowych wpłynęło na ponad 150 000 osób w branży . Ogólnie rzecz biorąc, ponad 400 000 osób łącznie może być dotkniętych zamknięciami, zaniepokojone związki.

Głównym celem protestujących jest, aby włoski rząd złagodził ograniczenia dotyczące COVID-19, umożliwiając ponowne otwarcie miejsc hazardowych w „żółtych” strefach zgodnie z krajowymi znacznikami stref COVID . The Legal Gaming Workers podkreślili w oświadczeniu, że sektor licencjonowanych gier wnosi rocznie 4,5 miliarda euro podatków . Ponadto protestujący stwierdzili, że sektor ten stanowi „ najskuteczniejszą obronę ” przed nielegalnym hazardem.

Ponad 170 firm poprze protest

Oczekuje się, że protesty w przyszłym tygodniu zjednoczą ponad 170 firm dotkniętych ograniczeniami COVID-19 . Oprócz sklepów bukmacherskich i miejsc hazardowych oczekuje się, że dołączą do nich pracownicy z bingo, salonów gier, barów i firm rozrywkowych.

Koncentrując się na lockdown, branża została zamknięta na 7 miesięcy, wliczając w to pierwszą blokadę. Innymi słowy, zamknięcia miały wpływ na miejsca gier hazardowych przez ponad 210 dni . Ponadto jednym z czynników napędzających protesty jest ciągła niepewność co do tego, kiedy miejsca hazardowe będą mogły zostać ponownie otwarte dla gości.

W przeciwieństwie do problemów sektora detalicznego, włoski rynek gier hazardowych online osiągnął lepsze wyniki w grudniu 2020 r. Dane opublikowane przez Ficom Leisure dla magazynu iGB na początku tego tygodnia pokazały, że w grudniu branża osiągnęła 359 mln euro przychodów brutto z gier . W porównaniu rok do roku oznaczało to 86% wzrost.

Powrót do góry przycisk