Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Rodzina założycielska Codere żąda 900 milionów euro od inwestorów z USA

Działka wokół hiszpańskiego operatora gier hazardowych Codere zagęściła się po zażądaniu przez rodzinę założycieli firmy, aby ich pakiet mniejszościowy został przejęty przez amerykańskich inwestorów firmy w ramach rekompensaty.

Uzasadnione odszkodowanie

Rodzina Martinez Sampedro złożyła odwołanie do Krajowa Komisja Rynku Papierów Wartościowych w Hiszpanii zażąda od organu nadzoru nałożenia na pozostałych amerykańskich inwestorów firmy hazardowej znajdującej się w trudnej sytuacji nabycia rodzinnego 14% stawki za cenę co najmniej € 900 mln .

Rodzina założycielska podaje grupę inwestorów z USA, która przejęła kontrolę nad Codere poprzez restrukturyzację upadłości w 2018 renegocjując 1 miliard euro długu spółki, „celowo ominął” ofertę przejęcia skierowaną do udziałowców mniejszościowych firmy, gdy zyskali 30% udziałów i naruszył przepisy dotyczące przejęć na rynku hiszpańskim.

Mar Rodzina tinez Sampedro postrzega proponowany wykup w milionach euro 900 jako odpowiednią rekompensatę za odmowę praw głosu przez inwestorów z USA, którzy po restrukturyzacji zrezygnowali z reprezentacji rodziny w zarządzie.

Według ostatniego zgłoszenia Codere do regulatora, największym akcjonariuszem spółki jest Edward Arnold Mule z 23. 36% stawki, a następnie dwa fundusze amerykańskie, Silver Point z 21. 79% i M & G PLC z 20. 97%.

Roszczenie rodzinne zostało odrzucone przez tych inwestorów, którzy twierdzą, że ich połączone przejęcie, które uratowało spółkę przed upadłością, musiało obciążyć wierzycieli zobowiązaniami wobec udziałowców spółki, ale roszczenie o ratowanie wydaje się daleko – pobrane w związku z ostatnimi zmaganiami w Codere.

Hiszpański operator, oblegany przez zaległe zadłużenie i problemy z wypłacalnością, musiał uzgodnić umowę ze swoim c redaktorzy w zeszłym miesiącu, zasadniczo popadający w likwidację. Codere zgodził się zamienić 350 milionów długu na kapitał w zamian za € 225 mln nowych środków pieniężnych od dotychczasowych akcjonariuszy.

Spłaty zadłużenia z terminem zapadalności w tym roku zostaną opóźnione do 2023, a następnie ponownie do 2026, a Codere wyda € 100 mln nowych obligacji uprzywilejowanych, które zostaną przekazane w 2 transzach przed końcem maja, z których pierwsza będzie dotyczyła € 30 mln .

Wcześniej a € 250 -milionowy kredyt umożliwił znajdującemu się w trudnej sytuacji operatorowi gier hazardowych kontynuację działalności w Ameryce Łacińskiej.

Restrukturyzacja, która patrz kontrola wierzycieli 95% kapitału Codere, pozostawiając pozostałe 5% akcjonariuszom, ma zostać zakończone do początku czwartego kwartału 2021. Zainteresowane strony otrzymają również warranty na maksymalnie 15% przyszłej wyceny sprzedaży w przypadku, gdy spółka zostanie sprzedana w następne lata.

Powrót do góry przycisk