Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Spaceiks zostaje pierwszym licencjonowanym operatorem gier hazardowych online na Ukrainie

Spaceiks LLC została pierwszym licencjonowanym operatorem gier hazardowych online na Ukrainie zgodnie z ustawą o grach hazardowych z 2020 r. Wniosek firmy został we wtorek zatwierdzony przez Ukraińską Komisję Regulacji Hazardu i Loterii (KRAIL).

Spaceiksmusi teraz zapłacić 30,7 miliona UAH (około 1,1 miliona dolarów) opłaty licencyjnej i otrzyma z kolei pięcioletnią licencję na hazard online.

KRAIL ma kilka ważnych wymagań dla kandydatów. Przed zatwierdzeniem Spaceiksa pięć innych firm zostało zdecydowanie odrzuconych przez organ ds. Gier z powodu nieprawidłowego wykonania niezbędnych dokumentów.

Sam Spaceiks był odrzucany w sumie trzy razy, aż komisja ostatecznie wyraziła zgodę. Początkowo KRAIL zażądał dodatkowych informacji i jasności na temat struktury własności operatora gier hazardowych online. Jest to powiązane z określonymi wymaganiami wymienionymi w samej ustawie o grach hazardowych 2020.

Ukraina ponownie zalegalizuje hazard po dziesięcioletnim zakazie

Nowa ustawa o grach hazardowych na Ukrainie została wprowadzona przez ukraiński parlament, Radę Najwyższą, w dniu 11 sierpnia 2020 r. Ustawa została przyjęta w drugim czytaniu przy osuwiskowym 248-95 aprobacie parlamentu.

Wcześniej hazard był całkowicie zabroniony w całym kraju. Ukraiński parlament podjął decyzję o zakazie wszelkich form hazardu w 2009 roku, po pożarze hali hazardowej, w wyniku którego zginęło dziewięć osób.

Ustawodawca ponownie zalegalizował wiele ważnych form hazardu w kraju, w tym hazard online i automaty do gier. Kasyna naziemne również stały się legalne, pod warunkiem że znajdują się w hotelach.

Jednak ukraińscy operatorzy napotykają pewne ograniczenia. Po pierwsze, operatorzy potrzebują licencji od KRAIL. Po drugie, firmy z rosyjskimi udziałowcami lub ostatecznymi beneficjentami (UBO) nie muszą składać wniosku.

Nadal nie jest jasne, w jaki sposób te nowo zaakceptowane formy hazardu byłyby opodatkowane. Najnowsza ustawa podatkowa na Ukrainie, 2713-D, proponowała 5% podatek od GGR dla bukmacherów, 10% dla hazardu online i loterii oraz 12,5% dla automatów.

Jednak kraj podejmuje obecnie decyzje dotyczące czterech różnych propozycji podatkowych.

Powrót do góry przycisk