Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Sportradar i Horizon potrzebują więcej czasu, aby zdobyć 10 miliardów dolarów

Negocjacje między dostawcami danych sportowych i rozwiązań integralności Sportradar i Horizon Acquisition Corp. II wymagałyby więcej czasu kompletne według osoby zaznajomionej z rozmowami, relacjonuje Sportico.

Negocjacje pogłębione, możliwe porozumienie w ciągu tygodnia

Szwajcaria z siedzibą w Sportradar i spółka celowa (SPAC) kierowana przez współwłaściciela franczyzy od Major League Baseball (MLB) Los Angeles Dodgers , Todd Boehly, podobno rozpoczął w marcu negocjacje w sprawie fuzji w ramach transakcji wycenianej na 10 miliardów dolarów jako ścieżka do upublicznienia firmy zajmującej się danymi i uczciwością sportową.

Chociaż podpisany list intencyjny między Horizon i Sportradar nie gwarantuje zawarcia umowy i pomimo powolnego postępu w negocjacjach, nienazwane źródła obu strony uważają, że formalne porozumienie jest w zasięgu ręki na nadchodzący tydzień.

Dwie osoby, którym przyznano anonimowość mediów ze względu na prywatny charakter rozmów ujawniła, że Sportradar i SPAC niedawno weszły w fazę wymiany informacji z inwestorami instytucjonalnymi, ponieważ obie firmy planują sprzedać kapitał przed wejściem na giełdę w inwestycji prywatnej w kapitał publiczny (PIPE) .

PIPE, który jest dość powszechny w przejęciach typu SPAC , najprawdopodobniej będzie część transakcji, która po zakończeniu będzie stanowić jedną z największych wycen SPAC i jedną z największych dla podmiotu prowadzącego działalność sportową. Jedno ze źródeł twierdzi, że rozmowy między Sportradar i Horizon właśnie doszły do punktu prywatnych ujawnień finansowych.

Możliwa przyczyna przedłużenia okresu negocjacji, który w transakcjach obejmujących SPAC zwykle trwa od 2 i 8 tygodni, może po prostu oznaczać, że obie firmy potrzebują więcej czasu na sfinalizowanie transakcji lub po prostu ponowne rozważenie niektórych jej aspektów ze względu na ostatnie wytyczne Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w sprawie Rachunkowość SPAC i potrzeba uproszczenia języka dla organów regulacyjnych.

SPAC tracą apel inwestorów

Furia w SPAC przestrzeń z pierwszych miesięcy roku, w wyniku której do marca powstało ponad 400 nowych podmiotów, zaczęło zanikać, zmniejszając liczbę ostatnio złożonych wniosków do zaledwie kilku , ze względu na niechęć inwestorów instytucjonalnych do udziału w tego typu transakcjach, a także dążenie regulatorów do manipulowania emocjami.

Założona w 2001 Sp. ortradar sprzedaje dane sportowe mediom sportowym i operatorom zakładów sportowych na całym świecie i ma wśród swoich inwestorów National Football League (NFL) , a także trio National Basketball Właściciele franczyz Association (NBA) , Mark Cuban, Ted Leonsis i Michael Jordan.

Horizon Acquisition Corp. II jest jedną z kilku SPAC kierowanych przez Todda Boehly’ego, większość właściciel firmy Eldridge Industries z siedzibą w Connecticut, która ma również spółkę komandytową w Los Angeles Dodgers i inwestycję typu venture capital w DraftKings.

Powrót do góry przycisk