Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Szef miliardera Sheldon Adelson publicznie deklaruje swoje ambicje wobec Teksasu

Ambicja właściciela Las Vegas Sands, Sheldona Adelsona, dotycząca wprowadzenia kasyn do Teksasu rośnie.

Potwierdzony apetyt Las Vegas Sands na Teksas

Sheldon Adelson niedawno zwerbował ośmiu potężnych lobbystów w Teksasie na nadchodzącą sesję ustawodawczą w styczniu 2021 r., Co wywołało pogłoski, że Las Vegas Sands Corporation ma oko na Teksas. Spekulacje zostały potwierdzone we wtorek na konferencji zorganizowanej przez Texas Taxpayers and Research Association z siedzibą w Austin.

Podczas konferencji Andy Abboud, starszy wiceprezes ds. Stosunków rządowych w Las Vegas Sands Corp., wygłosił półgodzinną propozycję legalizacji hazardu w tym stanie. „Teksas jest uważany za największą śliwkę, która wciąż czeka na pojawienie się w historii gościnności i gier” – powiedział Abboud.

Promował również legalizację, używając mocnych argumentów, takich jak „ścisłe środowisko regulacyjne”, „ograniczona liczba ośrodków docelowych w Teksasie” i „wtopienie się w istniejącą infrastrukturę” w przeciwieństwie do repliki Las Vegas.

Zainteresowanie to zostało publicznie ogłoszone niedługo po tym, jak Adelson i jego żona Miriam zostali mega-darczyńcami Partii Republikańskiej na listopadowe wybory, przekazując 4,5 miliona dolarów na konto w Teksasie powiązane z Komitetem Przywództwa Republikańskiego we wrześniu tego roku, aby zachować większość republikanów. przyjęcie w State House.

Firma Abboud skłoniła również prawodawców do wymagania od oferentów zainwestowania minimum 1 – 3 miliardów dolarów, aby firmy składające oferty miały obowiązek zbudowania możliwie najlepszego obiektu.

Reakcja odwetowa przywódców stanowych

Obecnie istnieje kilka wyjątków w ustawach państwowych dotyczących gier hazardowych, które obejmują bingo, wyścigi konne i psów pies, a na loterii państwowej. Jednak w ciągu ostatnich kilku lat przywódcy państw nie okazali zainteresowania łagodzeniem środków dotyczących hazardu poprzez zmianę przepisów i regulacji. Na przykład w listopadzie 2015 r. Gubernator Greg Abbot wyraził swoje poparcie dla surowych ograniczeń dotyczących hazardu, nakazując urzędnikom Texas Lottery podjęcie wysiłków w celu zbadania ekspansji gier bukmacherskich.

Rob Kohler, weteran lobbystów przeciwko hazardowi, przekonywał w środę: „Uważamy, że wybrani członkowie Legislatury, podobnie jak w przeszłości, uznają, że tego typu szansa nie jest rozwojem gospodarczym i w końcu bardziej zaszkodzi państwu. w końcu pomogłoby”.

Jonathan Covey, dyrektor ds. Polityki w Texas Values stwierdził również, że legalizacja kasyn nie jest dobra dla gospodarki państwa i rodzin i nie jest wspierana w Teksasie.

Teksas i hazard

Aż trudno uwierzyć, że w Teksasie można dostać grzywnę, grając w Texas Hold 'Em, jedną z najpopularniejszych gier karcianych na świecie i nazwaną imieniem stanu.

Surowe przepisy dotyczące hazardu w Teksasie są skomplikowane, a niektóre z przyczyn sięgają lat dwudziestych XX wieku, kiedy to przyjęto 18. poprawkę do Konstytucji Stanów Zjednoczonych i zakazano hazardu i alkoholu w tym kraju. Po uchyleniu poprawki w 1933 roku Teksas pozostał stanem, w którym obowiązują najsurowsze przepisy dotyczące hazardu w kraju.

Potencjalny rynek światowej klasy

Obecny spadek przychodów z ropy naftowej i gazu ziemnego , a także sytuacja globalna, mogą zmusić ustawodawcę Teksasu do rozważenia innych możliwości uzyskania przychodów.

Abboud wyraził opinię, że Teksas może stać się światowej klasy miejscem hazardu, takim jak Nowy Jork, Japonia i Brazylia. Stwierdził również, że kasyna mogą tworzyć miejsca pracy, generować ogromną siłę nabywczą i wpływy z podatków.

Czy Teksas mógł zmienić zdanie w kwestii hazardu w tych niespotykanych burzliwych czasach? Pierwszy etap zmian legislacyjnych mógłby nastąpić już w przyszłym roku, kiedy „stan władzy ustawodawczej zdecyduje się na głosowanie i pozwoli wyborcom zdecydować” – twierdzi Andy Abboud.

Jedno jest pewne – wiele osób spodziewa się wyników działań Las Vegas Sands.

Powrót do góry przycisk