Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Szef Urzędu ds. Hazardu w Makau z dwuletnim przedłużeniem

Powiedzieć, że Makau przechodzi przez fazę przejściową, byłoby niedopowiedzeniem. Historycznie wspierane przez kasyna, miasto zaczęło badać nowe wysiłki mające na celu przyciągnięcie innych rynków turystycznych przed pojawieniem się COVID – 19, który zasadniczo zdziesiątkował scenę gier w Makau. Skutki globalnej pandemii niewątpliwie przyniosą miastu więcej zmian w kluczowym momencie, jednocześnie zapoczątkowując nową erę przepisów dotyczących gier i, być może, operatorów gier. Aby ułatwić przejście, Biuro Kontroli Gier i Koordynacji Gier w Makau (DICJ) zdecydowało, że najmądrzejszą opcją byłoby zezwolenie obecnemu dyrektorowi, Adriano Marquesowi, na utrzymanie swojego stanowiska przez kolejne dwa lata.

Ważny czas w historii Makau

Wiele się dzieje w Makau w tej chwili, a miasto potrzebuje jak największej spójności. Marques objął stanowisko szefa DICJ w czerwcu ubiegłego roku, a rząd miasta ogłosił wczoraj, że przedłużył jego kontrakt na kolejne dwa lata ze skutkiem od czerwca 10. Były doradca sekretarza ds. Bezpieczeństwa w Makau, Marques zastąpił Paulo Martinsa Chana, gdy ten zdecydował się powrócić do swojej poprzedniej kariery prokuratora.

Marques wniósł inny sposób myślenia do DICJ, założonego ukończył studia prawnicze i pracował w policji sądowniczej w Makau . Spędził trzy lata, kierując wydziałem tej organizacji związanym z grami i przestępstwami gospodarczymi, po spędzeniu około siedmiu lat na stanowisku szefa Pod-Biura Makau w Chińskim Narodowym Centralnym Biurze Interpolu. To doświadczenie dało mu znaczący wgląd we wszystkie aspekty dobra i zła sceny gier w Makau i będzie bardzo ważne w nadchodzącym okresie przejściowym.

Makau ma wprowadzić zmiany w reżimie gier

Nadal nie ma żadnych jasnych wskazówek co do tego, co czeka przemysł gier w Makau, ale wszyscy wiedzą, że nadchodzą zmiany. Miasto obecnie dokonuje przeglądu swoich przepisów dotyczących gier i oczekuje się, że wprowadzi nowe przepisy w ciągu czterech do pięciu miesięcy. Uważa się, że Chiny mogłyby odegrać większą rolę w tworzeniu przepisów, być może nawet narzucając wymóg, aby kasyna w Makau działały w oparciu o nową cyfrową walutę kraju, e-juana. Podczas gdy urzędnicy Makau wcześniej zaprzeczali jakiemukolwiek powiązaniu z e-juanem, zostało potwierdzone, że miasto, przynajmniej powierzchownie, dyskutowało o cyfrowej walucie.

Marek i jego pochodzenie odegra kluczową rolę w tworzeniu tych regulacji, ale będzie miał też inne, większe wyzwanie na swoich rękach. Makau ma obecnie sześciu licencjonowanych operatorów kasyn , a wszystkie koncesje wygasają w przyszłym roku. Nadal nie ma jasności co do tego, co będzie dalej, ale mówi się, że może zostać wydanych więcej ustępstw. Ponieważ licencji nie można technicznie odnowić, istnieje również możliwość, że Makau może wywrzeć poważną presję na obecnych licencjobiorców, aby zmusić ich do zmiany struktur biznesowych lub zaryzykować utratę ich miejsca.

Koncesje wygasają w czerwcu przyszłego roku, a niektórzy dyrektorzy kasyn narzekali, że czas między wdrożeniem nowych ram regulacyjnych a ich wygaśnięciem jest zbyt krótki. Próbowali naciskać na przyznanie nowego przedłużenia licencji; jednak DICJ w większości milczał na ten temat, tak jak we wszystkich aspektach zbliżającego się przejścia.

Powrót do góry przycisk