Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Wynn Resorts International podlega środkom blokującym

Wynn Resorts odnotowuje straty w wysokości 2,07 miliarda dolarów w roku finansowym 2020, licząc na lepszy rok 2021 i normalizację wyników operacyjnych.

Wynn Resorts odnotowuje straty na wszystkich frontach

Wynn Resorts International zamknął rok finansowy 2020 z całkowitą stratą netto w wysokości 2,07 miliarda dolarów . Przychody operacyjne firmy również spadły do 2,10 miliarda dolarów, co oznacza spadek o ponad 68% w porównaniu z 6,61 miliarda dolarów, które wygenerowała w poprzednim roku.

Znaczny spadek zysków jest bezpośrednią konsekwencją środków blokujących nałożonych na przedsiębiorstwa wkrótce po wybuchu nowej pandemii koronawirusa. Zjawisko to można zaobserwować w wielu innych firmach różnej wielkości, a także znacznie obniżyło wyniki finansowe całych segmentów rynku.

Wyniki biznesowe Wynn Resorts International uderzyły we wszystkie strony. Przychody z pokoi spadły do 308,0 mln USD, podczas gdy przychody ze sprzedaży napojów i napojów spadły do 329,6 mln USD. W porównaniu z poprzednim rokiem obrotowym oznacza to odpowiednio spadek o 61,7% i 59,8%. Segmentem, na który najbardziej to wpłynęło, są gry, w których przychody spadły aż o 72,9%.

Biznes w Makau staje się coraz trudniejszy, USA stosunkowo stabilne

Oddział giganta gier i rozrywki w Makau ucierpiał najbardziej . Wynn Macau zakończył rok ze spadkiem przychodów o 80,1% rok do roku. Wynn Palace, który również znajduje się w Specjalnym Regionie Administracyjnym Chin, odnotował spadek o 77,1% do 474,7 mln USD. Wyniki te nie są zaskakujące, biorąc pod uwagę duże żniwo, jakie zablokowanie wywarło na opartej na grach hazardowych gospodarce Makau .

Wyniki na rynku amerykańskim są stosunkowo stabilne . Wynn Las Vegas spadł o 54,2% do 747,9 miliona dolarów, co również nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę obecną sytuację gospodarczą w Nevadzie . Co ciekawe, oddział firmy w Bostonie pozostał dość stabilny i zakończył rok z przychodami 361,7 USD.

Wynn Taps Into Online Gambling as New Revenue Stream

Wynn podjął już zdecydowane kroki w celu dostosowania swojej działalności i zapewnienia wyższej rentowności. W październiku firma połączyła swoje amerykańskie segmenty zakładów sportowych i kasyn społecznościowych w Wynn Interactive. Dzięki temu posunięciu Wynn ma nadzieję wejść na dynamicznie rozwijający się rynek gier hazardowych i zakładów sportowych online, który ma się rozwinąć dopiero w tym roku .

Wynn posiada obecnie 72% udziałów w firmie, a reszta należy do strategicznego partnera firmy, BetBull. Cyfrowe przedsięwzięcie nie opublikowało jeszcze swoich danych finansowych. Jednak firma ogłosiła plany wprowadzenia swojejaplikacji bukmacherskiej WynnBET na dodatkowe rynki w USA.

Dyrektor generalny Wynn, Matt Maddox, uważa, że oferta cyfrowa będzie stawać się coraz bardziej atrakcyjna z każdym wydaniem w nadchodzących miesiącach.

Powrót do góry przycisk