Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Wynn Resorts kończy japoński zintegrowany wyścig w ośrodku

Jokohama oficjalnie straciła Wynn Resorts jako oferent, ponieważ firma skupia się z powrotem na Stanach Zjednoczonych i Makau.

Procedura przetargowa Wynn Resorts do Miss Yokohama

Wynn Resorts wycofał się z procesu przetargowego w Jokohamie znanego jako RFP, Asgam podał, powołując się na inne lokalne media, Asahi Shimbun. Raport został potwierdzony przez Wynn dla Asahi Shimbun, napisał Asia Gaming Brief, kolejna publikacja branżowa.

Na podstawie tego raportu Wynn wybrał ostrożne podejście i tymczasowo ograniczył swoje ambicje w kraju, aby zaradzić rosnącej niepewności związanej z COVID-19 i ponownie skoncentrować swoje wysiłki na rynku krajowym w Stanach Zjednoczonych i Makau, dodały media.

Asgam zacytował przedstawiciela, który podobno powiedział, że firma zdecydowała się wycofać z procesu, ponieważ na obecnym etapie nie było wystarczająco dużo czasu na przygotowania. Jokohama oficjalnie rozpoczęła procedurę zapytania ofertowego 21 stycznia, szukając inwestorów zagranicznych, którzy wnieśliby kapitał i zainicjowali projekt Integrated Resort (IR) w prefekturze.

Decyzja nie jest zaskoczeniem, a Wynn mówił już o wycofaniu się z procesu już w sierpniu 2020 roku, kiedy dyrektor generalny firmy Matt Maddox zadzwonił do firmy w sprawie zysków i powiedział, że japońskie ambicje Wynn mogą wymagać odłożenia na bok.

Więcej firm wycofało się z licytacji

Wynn nie jest pierwszą firmą, która wycofała się z tego procesu, a Las Vegas Sands zdecydowało się rzucić ręcznik już w maju 2020 roku, powołując się na uciążliwe ramy regulacyjne jako powód. Caesars Entertainment również zdecydował się zrezygnować, złapany na monumentalnej zmianie kapitału poprzez fuzję z Eldorado Resorts.

W międzyczasie Nagasaki , kolejna prefektura mająca nadzieję na zintegrowany projekt kurortu, ogłosiła, że przyjęła już pięć ofert. Nazwiska konkretnych inwestorów pozostają jednak na razie ukryte, ale niektórych już złapaliśmy, w tym Mohegan Gaming and Entertainment, która w zeszłym tygodniu połączyła siły z Oshidori International Development.

Wynn po raz pierwszy ogłosił, że otworzy biuro w Jokohamie, aby uczestniczyć w przetargu w grudniu 2019 r. Jednocześnie firma ogłosiła, że zainwestuje 2 miliardy dolarów w nowy budynek sąsiadujący z istniejącym Wynn Palace Macau.

Firma jeszcze nie ogłosiła, gdzie może leżeć nowe zainteresowanie zintegrowanymi kurortami w Japonii i chociaż firma oficjalnie wycofała się z Jokohamy, nie oznacza to, że nie pojawi się ponownie jako oferent w innej prefekturze.

Powrót do góry przycisk