Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

ASA wydaje orzeczenie w sprawie wewnętrznego kręgu VIP Paula Colemana

Urząd ds. Standardów Reklamy wydał dziś orzeczenie dotyczące tekstu reklamy wyświetlanej w witrynie Paula Colemana. Teksty odnoszą się do reklamowania gwarancji zwrotu pieniędzy i sugerują, że hazard może stanowić alternatywę dla zatrudnienia, które zgodnie z ASA narusza zasady Kodeksu CAP.

ASA ujawnia orzeczenie dotyczące reklamy online

Urząd ds. Standardów reklamowych (ASA) wydała dziś postanowienie dotyczące treści , które pojawiły się na stronie typera www.private-syndicate.co.uk. W związku z tym Urząd poprosił Paula Colemana , aby „nie twierdził, że zaoferowali gwarancję zwrotu pieniędzy , jeśli nie mogli tego zrobić”.

Ponadto typer muszą zadbać o to, aby ich reklamy były prezentowane w sposób odpowiedzialny społecznie . Taki sposób nie może sugerować, że hazard jest alternatywą dla zatrudnienia lub łatwym sposobem na uzyskanie zabezpieczenia finansowego.

To jest Coleman trzecie orzeczenie wydane przez ASA w ciągu ostatnich kilku lat. Przed tym orzeczeniem ASA wydała kolejną reklamę nieodpowiedzialnego hazardu w zeszłym roku w czerwcu. Ponadto kolejny wyrok pochodzi z czerwca 2015.

Władze stwierdziły wielokrotne naruszenia zasad kodeksu CAP

Sankcja została nałożona na skarżącego, który był członkiem „ VIP Inner Circle Service ”przez kilka miesięcy nie przynosiło zysku. W związku z tym skarżący zakwestionował roszczenie strony internetowej „ 100% Dożywotnia gwarancja zwrotu pieniędzy ”i czy to stwierdzenie wprowadzało w błąd, biorąc pod uwagę, że nie otrzymali zwrotu pieniędzy po zażądaniu tego .

Ponadto ASA przeanalizowała tekst reklamy „ VIP Inner Okrąg„. „ Chcę tylko udowodnić, że istnieje autentyczny sposób, aby ułatwić Ci pieniądze wolne od podatku ” – czytamy w części tekstu. Dodatkowo działanie było reklamowane jako „zakład na konie drugiego lub pierwszego dochodu ”, co ponownie zwróciło uwagę Autorytet.

W związku z tym ASA orzekł, że „gwarancja zwrotu pieniędzy” reklama narusza zasady Kodeksu CAP 3.1, 3. 53 i 3. 55. Zasada 3.1 dotyczy reklamy wprowadzającej w błąd, 3. 53 zabrania używania słowa „gwarancja” w materiałach marketingowych , które mogą być mylące. Wreszcie reguła 3. 55 odnosi się do zwrotów kosztów związanych z konsumentami, którzy żądają gwarancji zwrotu pieniędzy.

Ponadto ASA stwierdziło, że reklama była nieodpowiedzialna społecznie . Urząd stwierdził, że reklama naruszyła regułę 1.3 Kodeksu CAP , która wymaga, aby komunikacja marketingowa była „ przygotowana z poczuciem odpowiedzialności wobec konsumentów i społeczeństwa ”.

Coleman zgadza się przestrzegać Orzeczenie ASA

W odpowiedzi na orzeczenie ASA Coleman ujawnił, że sądził, że skarżący otrzymał zwrot pieniędzy . Ponadto podkreślił, że zawsze szybko rozpatrywał wnioski składane przez konsumentów, którzy chcieli zwrotu pieniędzy. Coleman dodał, że wielu klientów jest zadowolonych z jego usług i współpracuje z nim przez wiele lat bez żadnych skarg.

Odnosząc się do porady udzielonej przez ASA, Coleman powiedział, że zastosuje się i usunie roszczenia gwarancyjne ze swojej strony internetowej. Chociaż odpowiedział na orzeczenie dotyczące warunków gwarancji reklamy, Coleman nie odpowiedział na orzeczenie ASA dotyczące społecznej odpowiedzialności reklamy.

Powrót do góry przycisk