Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Atak Robinhood za umożliwienie handlowcom zmiany gry

Robinhood oddał ogień Warrenowi Buffettowi i starej gwardii za zaatakowanie go za rzekome pozwolenie milionom „zwykłych ludzi” na przejęcie „kontroli nad ich życiem finansowym”.

Tit for Tat

Wydaje się, że wojna słów rozpoczęła się w sobotę podczas corocznego spotkania o Berkshire Hathaway , kiedy Warren Buffett otwarcie zaatakował Robinhood za podejście do rzekomo niedoświadczonych młodych ludzi, dla których handel bardziej przypomina źródło adrenaliny, podobnie jak hazard, a nie długoterminową działalność opartą na strategii. A teraz Robinhood odpowiedział.

„Jeśli ostatni rok nas czegoś nauczył, to jest to, że ludzie są zmęczeni Warren Buffetts i Charlie Mungers z świat zachowuje się tak, jakby byli jedynymi wyroczniami inwestowania ”.

Jacqueline Ortiz Ramsay, dyrektor, Public Policy Communications, Robinhood

Jacqueline Ortiz nakreśliła linię podziału między elitą a zwykłymi ludźmi, ponieważ ta pierwsza „czerpała korzyści z giełdy, która trzymała wiele rodzin na uboczu uczestnicząc, podczas gdy gromadzili ogromne bogactwa z dziesięcioleci inwestowania – wbijając głęboki klin między posiadaczy i nieposiadających ”, pozycjonując Robinhood jako obrońcę biednych, podobnie jak bohaterski wyjęty spod prawa z angielskiego folkloru stojącego za nazwą domu maklerskiego.

Zakończyła swój atak, twierdząc, że Robinhood został wyróżniony przez elitę za to, że głęboko ją niepokoi, otwierając drzwi dla nowej rasy młodych kupców. Rzeczywiście, jest zdumiewające, dlaczego inwestor długoterminowy, taki jak Buffett, miałby nawet zawracać sobie głowę taktykami daytradingu stosowanymi za pośrednictwem biura maklerskiego, które wydawało się dostarczać młodym ludziom doświadczenia przypominające adrenalinę, oprócz krótkoterminowych zysków.

Dżin odpadł

A poza tym, gdyby nie Robinhood, który zakazał handlu i uratował część fundusze hedgingowe złapane w bezlitosną wyciskanie niedźwiedzi przez grupę ludzi zjednoczonych za pośrednictwem forum handlowego, ryzykując w ten sposób swoją licencję, wynik mógł być jeszcze gorszy dla dużych rekinów i bardziej zachęcający dla początkujących w handlu szukających szybkich zyski i ogromne dawki adrenaliny.

Jedną z pierwszych lekcji, jakich uczy się trader, jest to, że rynki są napędzane przez surowe emocje, takie jak strach i chciwość, i chociaż niektórzy z wielkich graczy znaleźli sposób na obejście komponent emocjonalny poprzez opracowanie algorytmów handlu o wysokiej częstotliwości (HFT) w celu wykorzystania emocji innych uczestników, dden eliminacja strachu zagraża status quo.

Rajdowe wzrosty są zwykle napędzane przez wyzwalane zlecenia stop loss od traderów złapanych po złej stronie rynku, ale to, co stało się z GameStop, polegało na tym, że nabywcy akcji nie bali się stracić (i prawdopodobnie nie korzystali ze zleceń stop loss), uznając transakcję za rubikon. Eliminacja strachu nie zatrzymała gry, ale zasadniczo zmieniła jej zasady, wprowadzając niekontrolowaną zmienną.

Zagrożenie ze strony nieznanego czynnika zostało później rozwiązane przez Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) zawiesiła obrót niektórymi akcjami, twierdząc, że napędzała je szał mediów społecznościowych. Ale dżin już wyszedł z butelki i nawet ludzie tacy jak Buffett i jego prawy Munger musieliby to wziąć pod uwagę.

Powrót do góry przycisk