Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Bragg Gaming przejmuje Spin Games w celu dywersyfikacji na rynkach amerykańskich

Bragg Gaming Group i Spin Games ogłosiły dzisiaj, że zawarły ostateczną umowę, na mocy której globalna technologia gier B2B a dostawca treści przejmie technologię opartą na Reno i firmę dostarczającą treści, obsługującą rynki USA, pod warunkiem uzyskania zgody organów regulacyjnych.

i Kanady

Umowa o połączeniu przewiduje przejęcie Spin Games w ramach łącznej transakcji gotówkowo-akcyjnej o wartości około $ 30 mln , w tym $ 10 mln Bragg zapłaci gotówką, a pozostałe $ 20 milionów w akcjach zwykłych, z 5 milionów dolarów z nich wydanych po zakończeniu transakcji, a saldo w ciągu następnych 3 lat.

Umowa, która będzie wymagała zatwierdzenie przez stanowe organy regulacyjne i spełnienie innych zwyczajowych warunków zamknięcia, daje Braggowi możliwość dostarczenia nurkom swojej wcześniej ogłoszonej strategii ify od uzależnienia się od europejskich gier i zaistnienia na rozwijających się rynkach kasyn online w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie.

Wykorzystaj know-how Spin w USA

Bragg w pełni wykorzysta specyficzną dla Spin w USA wiedzę techniczną, produktową, regulacyjną i dotyczącą zgodności, aby zminimalizować ryzyko wdrożenia i skrócić czas wprowadzenia na rynek, podczas gdy dyrektor generalny i założyciel Spin Kent Young ma zapewnić 30 lata doświadczenia, dołączając do Bragga jako prezes – Ameryka i odgrywając kluczową rolę we wdrażaniu i rozwoju firmy strategii w USA.

Przejęcie Spin Games otworzy możliwości sprzedaży krzyżowej zawartości kasyna Bragga w ramach istniejących relacji między Spinem a wiodącymi amerykańskimi firmami zajmującymi się grami.

„Istniejące licencje stanowe Spin i utrwalona integracja z operatorami kasyn online, obejmująca większość rynku amerykańskiego, w wyjątkowy sposób pozycjonują naszą Firmę pod kątem przyszłego wzrostu na rynku północnoamerykańskim. Ta transakcja stanowi solidną podstawę dla naszej strategii budowania zintegrowanego pionowo biznesu iGaming pierwszego poziomu w Stanach Zjednoczonych ”.

Richard Carter, dyrektor generalny, Bragg Gaming

Sprzedaż krzyżowa treści kasyn

Operatorzy kasyn Caesars , Golden Nugget, Hard Rock, Penn National Gaming, Resorts i Parx, a także marki gier online BetMGM, FanDuel, DraftKings, TwinSpires, Unibet i WynnBet są potencjalnymi nabywcami zawartości firmy, która jest obecnie dostępna na europejskich rynkach gier. W pełni licencjonowane w New Jersey, Pensylwanii i Michigan, zawartość kasyna Spin Games również otrzymała zgodę organów regulacyjnych i oczekuje na wdrożenie w Kolumbii Brytyjskiej w Kanadzie.

„Znakomity produkt i utalentowany zespół firmy Spin natychmiast poszerza zasięg naszego lokalnego rynku i wnosi do grupy bogate know-how na temat rynku amerykańskiego, w tym cenne doświadczenie w zakresie produktów, technologii, przepisów i zgodności.”

Richard Carter, dyrektor generalny, Bragg Gaming

Pełna platforma pod klucz

Po zamknięciu transakcja, Oryx Gaming, spółka zależna Spin’s i Bragga, zapewni spółce zajmującej się technologią i treściami B2B platformę „pod klucz” dla iGaming, zakładów sportowych i zaangażowania graczy w USA, ponieważ plany integracji między Bragg i Spin są już w toku.

„Na rynku europejskim widzieliśmy, że możliwość dostarczania najlepszych w swojej klasie prawnie zastrzeżonych rozwiązań nt, obok pełnej gotowej do użycia platformy iGaming i zarządzania graczami, jest kluczem do zbudowania odnoszącego sukcesy dostawcy technologii dla kasyn online B2B. ”

Richard Carter, dyrektor generalny, Bragg Gaming

Wreszcie, integracja istniejącego centrum rozwoju firmy Spin w Chennai w Indiach ma na celu dalsze rozszerzenie globalnego potencjału i zasobów rozwojowych Bragga.

Powrót do góry przycisk