Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Debata na temat ustawy o końcu drutu Dobra wiadomość, według prawników branży gier

Przez prawie lata rząd federalny USA stosował ustawę Federal Wire Act tylko do sportów internetowych hazardu, a nie innych form hazardu, jeśli chodzi o umożliwienie stanom zawierania międzystanowych umów o podziale dochodów. Departament Sprawiedliwości (DOJ) zdecydował następnie, że chce stworzyć własny pogląd na ustawę Wire Act, która nie pasowała do stanów. Departament Sprawiedliwości niedawno przegrał bitwę sądową, która ostatecznie doprowadziła do zmuszenia go do ponownego rozważenia swojego stanowiska, a teraz, gdy najwyraźniej zrezygnował z walki, prawnicy branży gier widzą, że wkrótce nastąpi o wiele większy wzrost w zakresie gier online.

DJ zmuszony do wycofania się przez przewód Stanowisko

Nawet gdy loterie, takie jak Powerball, zyskały nowe terytorium i zaczęły pojawiać się kasyna online, początkowo DOJ nie stawiał żadnego oporu. Potem nagle, poprzez swoje Biuro Rady Prawnej (OLC), Departament Sprawiedliwości zdecydował, że arbitralnie zmieni swoją definicję Wire Act, rozpoczynając wojnę z udziałem wielu stanów, prokuratorów generalnych i rządu federalnego. Departament Sprawiedliwości przegrał w sądzie, a kiedy stało się oczywiste, że nie będzie się odwoływać, stany wydały zbiorowe westchnienie ulgi.

PokerFuse skontaktował się z wielu prawników pracujących w branży gier, aby dowiedzieć się, co oznacza rekolekcje Departamentu Sprawiedliwości dla pokera online i kasyn. W szczególności, w jaki sposób brak odwołania pokazuje po raz kolejny zmianę polityki departamentu i jak może to prowadzić do większej liczby międzystanowych umów dotyczących gier online, ponieważ stany szukają nowych sposobów na zwiększenie przychodów. Lynne Kaufman z Cooper Levenson powiedziała PokerFuse: „Wykluczenie błędnego prokuratora [the DOJ’s decision not to appeal] z pewnością eliminuje ryzyko działań egzekucyjnych na podstawie 888 [OLC] opinii.”

Inny adwokat, Jeremy Kleiman z Saiber LLC, dodał, że „hazard w kasynie online i loterie online są teraz legalne na mocy prawa federalnego”. Dodał: „Nie wnosząc apelacji, DOJ pozwolił [First Circuit] Sądowi Apelacyjnemu mieć ostatnie słowo. W rzeczywistości sąd zinterpretował intencję Kongresu w uchwaleniu ustawy Wire Act i stwierdził, że ostatecznie stosuje się tylko zakłady sportowe. Tak więc, zgodnie z prawem stanowym, granie online jest legalne”.

Niektórzy prawnicy zachęcają Ostrożne podejście

Podczas gdy wielu prawników, z którymi rozmawiał PokerFuse, podzielało to samo odczucie, niektórzy uważają uzasadnione jest bardziej ostrożne podejście. Departament Sprawiedliwości postanowił nie odwoływać się od orzeczenia sądu, ale nie stwierdził wyraźnie, że zamierza zmienić swoje poprzednie stanowisko. Wieloletni ekspert prawa gier i prawnik Jeff Ifrah z Ifrah Law wyjaśnia, że prawnicy generalni „mieli nadzieję na uzyskanie absolutnego komfortu [from US Attorney General Merrick Garland]. „Jednak prawdopodobieństwo, że Departament Sprawiedliwości Biden lub jakikolwiek przyszły Departament Sprawiedliwości będzie chciał ponownie poszerzyć zakres federalnej ustawy o drutach, jest bardzo niskie, prawie nie istnieje. Stany, które chcą uchwalić przepisy dotyczące gier online, takich jak poker mobilny, i połączyć płynność z innymi stanami oferującymi legalny poker mobilny, mogą i powinny to natychmiast zrobić”.

Nawet chociaż Departament Sprawiedliwości musi jeszcze odpowiedzieć na prośby o wyjaśnienie swojego obecnego stanowiska, podobno stany zaczynają przygotowywać się do tworzenia międzystanowych porozumień dotyczących gier lub zawierania istniejących umów. Istnieje już jedna umowa pokerowa, obsługiwana przez 888poker, która obejmuje Nevadę, New Jersey i Delaware i która może przyciągnąć nowe stany. Stany stworzyły wielostanową umowę o grach internetowych w celu ułatwienia nowych umów międzystanowych, a teraz można zobaczyć, jak inne stany, takie jak Michigan i Pensylwania, dołączają również, gdy Departament Sprawiedliwości usuwa jajko z twarzy.

Powrót do góry przycisk