Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Richmond, BC Otrzymuje 400 000 $ wpłat z kasyn

Richmond otrzymał do tej pory ponad 400 000 USD wpłat na rzecz szkolnych grup rodziców na wsparcie zajęć pozalekcyjnych, części szerszej inicjatywy Community Gaming Grants w Kolumbii Brytyjskiej.

Edukacyjne PAC w Richmond otrzymują pokaźne datki w grach

Inicjatywa British Columbia Community Gaming Grants opłaca się, ponieważ szkolne grupy rodziców w Richmond otrzymały 414 300 USD z programu dzielenia się przychodami z hazardu w prowincji.

Pieniądze zostały przeznaczone na wsparcie zajęć pozalekcyjnych, a funduszami zarządza Ministerstwo Spraw Miejskich, które zbiera część wszystkich dochodów z gier hazardowych w Kolumbii Brytyjskiej i przekazuje ją na wsparcie edukacji w prowincji.

Według oficjalnych danych Ministerstwo Spraw Miejskich przekazało pieniądze do 50 PAC szkół w Richmond, przy czym szkoły prywatne otrzymały 12 880 dolarów, a większość trafiła do publicznych PAC szkół podstawowych .

W sumie na tę ostatnią przeznaczono łącznie 225 860 dolarów. W międzyczasie, zgodnie z oficjalnymi danymi, ministerstwo przekazało 173 060 dolarów lokalnym grupom rodziców i absolwentów szkół średnich, a kolejne 2500 dolarów trafiło do lokalnej grupy rodziców.

Kwota stypendiów różni się w zależności od potrzeb poszczególnych instytucji i waha się od 1900 do 25 000 USD. Pieniądze zostały wykorzystane do wspierania różnych zajęć pozalekcyjnych i ulepszania wyposażenia placów zabaw sportowych, klubów pisarskich, teatralnych i muzycznych i nie tylko.

PAC i DPAC nadal czerpią korzyści z gier

W swoim oświadczeniu minister ds. Gminnych Josie Osborne pochwaliła niestrudzone wysiłki grupy rodzicielskiej zmierzające do opracowania nowych sposobów i utrzymania zaangażowania uczniów w zajęcia pozalekcyjne.

Liczba składek pozostaje na stałym poziomie pomimo pandemii i początkowych obaw, że fundusze zostaną poważnie dotknięte, a 1300 szkolnych rad doradczych w całej Kolumbii Brytyjskiej otrzyma pieniądze z grantów Community Gaming Grants.

Łącznie 11,2 miliona dolarów zostało przekazanych PAC i DPAC w prowincji. Faktyczne wpłaty z grantów Community Gaming Grants co roku wynoszą 140 milionów dolarów i są przyznawane organizacjom non-profit w prowincji.

Wraz z zamknięciami kasyn wprowadzonymi na początku tego roku konieczna była jednak pewna reorganizacja, aby dochody z gier hazardowych mogły wspierać inicjatywy edukacyjne. Kolumbia Brytyjska nadal posiada jedną z największych baz kasyn w kraju, z 36 takimi obiektami oferującymi łącznie 13 168 automatów i 546 stołów.

W 2019 roku w Kolumbii Brytyjskiej łączne skumulowane przychody z hazardu wyniosły 1,56 miliarda dolarów, zgodnie z oficjalnym zgłoszeniem znalezionym na oficjalnej stronie rządowej prowincji.

Powrót do góry przycisk