Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Teksańczycy nie powinni spodziewać się zalegalizowanego hazardu sportowego ani kasyn w 2021 roku

Texas może mieć grę w pokera noszącą swoją nazwę, ale to nie znaczy, że stan jest przyjazny dla hazardu. Mówi się, że poker Texas Hold’em powstał w Robstown , TX , więcej niż 100 lat temu i przez jakiś czas hazard można było znaleźć wszędzie. Jednak tak już nie jest i nie wygląda na to, że w najbliższej przyszłości nic się nie zmieni. Wysiłki kilku prawodawców zmierzające do przeniesienia zalegalizowanego hazardu sportowego i kasyn do Lone Star State są bliskie niepowodzenia, ponieważ obecna sesja legislacyjna wygaśnie za niecały miesiąc.

Czas na hazard w Teksasie ucieka Push

Próby wprowadzenia zalegalizowanego hazardu do Teksasu trwają kilka lat wstecz. Klęska PASPA w 2018 ożywiła zainteresowanie rynkiem gier sportowych w stanie, jak również w innych, ale od tego czasu nie nastąpił żaden postęp. Pandemia COVID – 19 tchnęła nowe życie w rachunki za kasyna i gry sportowe, poparte twierdzeniem, że zalegalizowany hazard pomoże poprawić sytuację dochodową państwa. Nawet zawodowym drużynom sportowym ze stanu pozwolono by wziąć udział w akcji.

O ile za zalegalizowanym hazardem stoi poparcie społeczne, w tym roku po prostu nie ma go w kartach. Do zakończenia sesji legislacyjnej został mniej niż miesiąc, a żadne z wysiłków na rzecz zalegalizowania jakiegokolwiek rodzaju hazardu w Teksasie nie wyszło poza ich pierwszy krok. Według przedstawiciela GOP Johna Kuempela, oni też nie, jak powiedział The Dallas Morning News w zeszłym tygodniu, że „nie ma czasu na [gambling] [zaliczenie tej sesji”. Dzieje się tak pomimo faktu, że rachunki obowiązują od co najmniej dwóch miesięcy, a inne jurysdykcje w USA były w stanie przyspieszyć swoje zalegalizowane wysiłki związane z hazardem.

Ustawodawcy w Teksasie nie lubią komplikacji

Ponieważ ekspansja hazardu w Teksasie wymaga zmiany konstytucji, w stanie jest więcej do zrobienia niż w innych, aby zalegalizować jakiekolwiek nowe działalność hazardowa. Dwie trzecie organu ustawodawczego musiałoby zgodzić się z jakimkolwiek projektem, aby został przyjęty, a następnie sprawa musiałaby zostać poddana pod głosowanie publiczne. Prawdopodobnie było to postrzegane jako wyzwanie nie do pokonania, którym należy się zająć w krótkim czasie, mimo że istnieją przedłużone sesje legislacyjne i inne mechanizmy, które dają prawodawcom więcej czasu.

Co było być może większym wyzwaniem nawet jeśli niektórzy prawodawcy tego nie przyznają, był to fakt, że gubernator Teksasu Dan Patrick stanowczo sprzeciwia się ekspansji hazardu w stanie i dał jasno do zrozumienia, że nie ma szans, aby jakakolwiek ustawa trafiła na biurko gubernatora Grega Abbotta. Pomimo tej pozornie niemożliwej przeszkody, ustawodawcy sponsorujący i wspierający rachunki za ekspansję hazardu pozostają optymistami, że można poczynić postęp i że Teksas w końcu uzyska dostęp do milionów dolarów dochodów z gier, których obecnie brakuje. Las Vegas Sands również będzie nadal wspierać ten pomysł, prawdopodobnie przeznaczy miliony dolarów więcej na swoją kampanię hazardową Lone Star State.

Powrót do góry przycisk