Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Władze holenderskie badają profesjonalnego piłkarza pod kątem żółtej kartki

Żółta kartka wydana podczas gry w Eredivisie skłoniła holenderskie władze do zbadania, czy gracz ustalał propbet dla kogoś, kogo zna.

„Naprawianie na miejscu” teraz wywołuje odpowiedź władz

Holenderska policja bada, co może być potencjalnym ustawieniem meczu podczas Gra Eredivisie . Według władz, sprawa dotyczy naruszenia „ polegającego na naprawianiu na miejscu” , w wyniku którego gracze otrzymują wynagrodzenie za nie tyle próbowanie zmiany końcówki gry skutkować, ale spowodować różne wypadki, które są oferowane jako opcje zakładów w bukmacherach.

Poprawki punktowe mogą być również określane jako zakłady na propozycję, ponieważ zadowoleni gracze próbują wymyślić określone warunki w grze, które zmniejszają ryzyko wykrycia, ale nadal można je obstawiać, a tym samym zwiększać wartość dla strony, która obstawia zakład.

Jedną z takich może być „otrzymanie żółtej kartki” , co jest dokładnie tym, co wydarzyło się podczas gra z udziałem gracza. To pierwszy raz, kiedy władze rozważały potencjalne naprawy spotowe w tym kraju.

Zgodnie z dochodzeniem policyjnym gracz postawił zakłady na łączną kwotę 3 €, 000 na gracza , który przyniósł graczowi około € 13, 000 w łącznej wypłacie. Władze postanowiły nie ujawniać nazwiska gracza, ale Sparta Rotterdam poinformowało, że było to Tom Beugelsdijk , który czekał na dochodzenie.

Władze mogły się dowiedzieć, że gracz zaaranżował zakłady z kimś, kogo zna. Co ciekawe, policja została zaalarmowana tylko dlatego, że gracz, którego badają, nie miał ani jednej żółtej kartki w tym sezonie, co wzbudziło ich podejrzliwość co do sposobu, w jaki gracz zdobył żółtą kartkę.

Dziwne żółte kartki uczynią cię podejrzanym

Jeśli to rzeczywiście Beugelsdijk, to otrzymał żółtą kartkę za ostrą grę, daleko od bramki, co czyni atak nieuzasadnionym i wyrzucenie mu żółtej kartki. Sparta wyraził jednak przekonanie, że Beugelsdijk będzie nadal grał i pozostanie w składzie zespołu. Do czasu zakończenia śledztwa klub nie może podjąć działań dyscyplinarnych.

Co ciekawe, Holandia jest jedną z najsurowszych jurysdykcji, jeśli chodzi o nielegalny hazard, ale kraj ten nie potraktował ustawiania meczów tak poważnie. Jednak wraz ze wzrostem zagrożenia oszustwem w sporcie i coraz większą pomysłowością zbrojarzy, władze muszą uzyskać silniejszą reakcję, aby każdy, kto próbuje naprawić grę , pomyślał dwa razy , ponieważ konsekwencje mogą zakończyć się karierą.

Ustalanie meczów ma miejsce na wszystkich poziomach sportu, ale głównie w niższych poziomach i ligach, gdzie urzędnicy z pewnością będą bardziej skłonni przymykać oko na naruszenia. Sportradar ostrzegł, że „rak ustawiania meczów powrócił” i że przestępcy są coraz bardziej pomysłowi w unikaniu podejrzeń.

Powrót do góry przycisk