Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Wynn Interactive połączy się z SPAC i zacznie handlować na NASDAQ

Wynn Interactive, spółka zależna Wynn Resorts, połączy się ze spółką celową Austerlitz Acquisition Corporation I w celu utworzenia niezależnej spółki publicznej i wejścia na giełdę NASDAQ. Oczekuje się, że po fuzji połączona firma będzie miała wartość około 3,2 miliarda dolarów.

Wynn Interactive jest na dobrej drodze, aby zostać Niezależna spółka publiczna

Wynn Resorts ogłosiła w poniedziałek, że zawarł ostateczną umowę z Austerlitz Acquisition Corporation I , którą kieruje i jest założona przez Williama P. Foleya II. Zgodnie z umową Austerlitz, która jest spółką specjalnego przeznaczenia (SPAC), połączy się ze spółką zależną Wynn Wynn Interactive , aby stworzyć niezależna spółka publiczna . Nowo połączona firma zachowa nazwę Wynn Interactive po sfinalizowaniu proponowanej transakcji. Ponadto połączona firma ponownie wystawi swoje akcje pod nowym symbolem giełdowym WBET na giełdzie NASDAQ .

Jesteśmy przekonani, że ta transakcja uwolni ogromny potencjał Wynn Interactive do dalszego przyspieszenia wzrostu i umożliwi firmie wykorzystanie ogromnych możliwości na północy America.

Matt Maddox, dyrektor generalny, Wynn Resort

Obecnie Wynn Interactive oferuje zakłady sportowe i rozrywkę w kasynie klientom w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. W tej chwili firma ma dostęp rynkowy do 15 stanów USA i dociera do około 51% populacji. Ponadto oczekuje się, że Wynn Interactive wkrótce uzyska dostęp do większej liczby stanów , co umocni jego obecność w USA, osiągając około 77% populacji.

Transakcja już się rozpoczęła do zatwierdzenia przez akcjonariuszy Austerlitz

Po zakończeniu transakcji oczekuje się, że połączona spółka będzie miała wartość przedsiębiorstwa wynoszącą około 3,2 miliarda USD. Przekłada się to na 4,5-krotność prognozowanych 2023 przychodów Wynn Interactive. Dodatkowo po zamknięciu transakcji Cannae Holding wstrzyma umorzenie akcji, co zapewni dostępność wpływów pieniężnych. W rezultacie będzie około 640 milionów dolarów w gotówce , który będzie dostępny do finansowania działalności połączonej spółki, a także już istniejących inicjatyw rozwojowych.

Po zakończeniu transakcji obecni akcjonariusze Wynn Interactive zachowa udział w kapitale w wysokości około 79% spółki, w tym 58% udziałów w kapitale przez Wynn Resorts. Kolejny 18% trafi do akcjonariuszy Austerlitz I, a około 3% do sponsora Austerlitz I.

Współpraca biznesowa została jednogłośnie zatwierdzona przez zarządy Wynn Resorts i Austerlitz. Ponadto transakcja ma zostać zakończona do końca tego roku. Mając to na uwadze, oczekuje się na zatwierdzenia ze strony akcjonariuszy Austerlitz, a także odpowiednich organów regulacyjnych ds. Gier.

Wynn Interactive zostaje liderem na północnoamerykańskim rynku zakładów sportowych

Dyrektor generalny i prezes Wynn Resorts Interactive, Matt Maddox , podzielił się swoim podekscytowaniem, mówiąc, że ta transakcja odblokuje potencjał Wynn Interaktywny. W konsekwencji, jego zdaniem, proces ten przyspieszy rozwój firmy i pomoże w ekspansji w Ameryce Północnej. Wreszcie Maddox przyznał, że Bill Foley jest niewątpliwie idealnym partnerem, który pomoże zapewnić dalszy sukces Wynn Interactive, podczas gdy firma nadal się rozwija.

Craig Billings , prezes i dyrektor wykonawczy Wynn Interactive również podzielał swoje podekscytowanie. Przyznał, że dzięki nieustannemu skupianiu się na funkcjach produktu, doświadczeniu użytkownika i obsłudze klienta Wynn Interactive szybko zdobywa pozycję lidera w dolarach 45 miliardowy rynek zakładów sportowych online w Ameryce Północnej. Ponadto powiedział, że firma nie może się doczekać współpracy z Austerlitz I i Billem Foleyem.

Jestem podekscytowany byciem partnerem i przyszłym właścicielem Wynn Interactive.

William P. Foley, II, założyciel Austerlitz I

Założyciel firmy Austerlitz I, William P. Foley II , powiedział, że jest podekscytowany byciem partnerem i przyszłym właścicielem Wynn Interactive . Powiedział, że Wynn to wiodąca marka w branży gier i luksusowych kurortów. Ponadto Foley powiedział, że Austerlitz uważa, że inwestycja w Wynn Interactive „ spełnia kryteria dla typu firmy i zespołu zarządzającego, z którym lubimy współinwestować ”. Foley powiedział, że jest optymistą co do przyszłości amerykańskiego rynku zakładów sportowych i kasyn . Podsumowując, powiedział, że jest przekonany o zdolności zespołu pana Maddoxa i Wynn Interactive do wykonania przyszłego biznesplanu, który zaowocuje przekroczeniem prognoz finansowych rynku.

Powrót do góry przycisk