Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Melco Resorts oferuje pracownikom strategie odejścia, gdy wysiłki naprawcze są słabsze

W ciągu ostatnich kilku lat Melco Resorts and Entertainment przeżywała ciężkie chwile. Za drugi kwartał zanotowała dobre wyniki 2019 , ale to był tylko zakres dobrych wiadomości. Ponieważ większość przychodów operatora kasyna pochodzi z Makau, Melco musiało znosić te same trudności, co wszyscy inni operatorzy w mieście i najwyraźniej ma trudności z odzyskaniem sił. Firma, pozornie starając się powstrzymać dalsze straty, ogłosiła kilka programów, w ramach których pracownicy będą płacić za rezygnację lub wydłużenie urlopu w trakcie próby powrotu na właściwe tory.

Melco zapłaci pracownikom za odejście

Zgodnie z komunikatem prasowym Melco uruchomiło program, który będzie wypłacał pracownikom z identyfikatorem Macau zachętę, jeśli dobrowolnie zaproponują rezygnację . Firma nazywa ten program schematem „Nowego Rozdziału” i oferuje miesięczne wynagrodzenie 12 osobom, które zdecydują się na uczestnictwo. Wynagrodzenie będzie równe wynagrodzeniu podstawowemu i gwarantowanym napiwkom, w stosownych przypadkach, i będzie naliczane jako okazja dla tych osób do „osiągnięcia celów osobistych i zawodowych”.

Możliwe, że można to przewidzieć może być konieczne zaoferowanie innych zachęt osobom, które nie chcą szukać nowego zatrudnienia (według danych statystycznych i spisu ludności w Makau bezrobocie w mieście wynosi mniej niż 3%), Melco ma inny dostępny program. Program ten, nazywany programem „Thinking of You”, zapewni pracownikom miesięczne stypendium w wysokości 18% ich podstawowego wynagrodzenia, jeśli zdecydują się na przedłużony urlop które mogą trwać od sześciu do 12 miesięcy. Jeśli wolą, mogą skorzystać z urlopu trwającego od 13 – 18 miesięcy , w takim przypadku byliby uprawnieni do 55% ich miesięcznego wynagrodzenia podstawowego. Dzięki temu programowi mogą pracować w innym miejscu podczas pobierania pieniędzy i mogą wrócić do Melco pod koniec określonego okresu.

Melco w post-COVID – 19 World

Melco zapewnia, że programy są specjalnie z korzyścią dla pracowników, wyjaśniając, że zostali stworzeni, aby zaspokoić „nowe potrzeby lokalnych kolegów z Makau” i „pomóc w ułatwieniu przejścia, gdy realizują nowe cele życiowe i priorytety”. Jednak, jakkolwiek altruistycznie się to wydaje, korzyści dla firmy polegają również na zmniejszaniu siły roboczej poprzez dobrowolne odejścia. Melco odnotowuje stratę w pierwszym kwartale w wysokości $ 232. 9 milionów po trudnym

i musi znaleźć sposoby na obniżenie kosztów.

Oprócz operacji w Makau Melco prowadzi również działalność na Filipinach i na Cyprze. W pierwszym przypadku Manila nadal cierpi z powodu COVID – 19 problemów , które powodują nowe problemy dla operatorów gier. W tym drugim przypadku kontroluje większość operacji związanych z grami, ale śródziemnomorski kraj wyspiarski zamknął swoje granice – i jego kasyna – w zeszłym roku z powodu COVID – 19. Nastąpiło to, gdy Melco zainwestowało dużo pieniędzy w budowę ogromnego kurortu na Cyprze, śródziemnomorskiego miasta marzeń, które stoi w obliczu opóźnień z powodu globalnej pandemii. Oczekuje się, że zostanie otwarty w przyszłym roku, ponad 12 miesiące później, a Melco będzie nadal musiało zaciskać pasa, dopóki nie zacznie grać operacje wszędzie odbierają kopię zapasową.

Powrót do góry przycisk