Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Plan restrukturyzacji Codere uzyskał zgodę akcjonariuszy

Umowa restrukturyzacyjna zaproponowana przez wierzycieli Codere, w ramach której działalność zostanie objęta nową spółką holdingową, została zatwierdzona przez akcjonariuszy operatora gier hazardowych z siedzibą w Madrycie.

Proponowany umowa zawiera postanowienia umożliwiające wierzycielom Codere przejęcie pełnej kontroli nad działalnością operacyjną spółki po tym, jak w zeszłym miesiącu plan restrukturyzacji uzyskał zgodę większości posiadaczy obligacji w kasynie.

” Dzięki temu procesowi Codere uważa, na podstawie bieżących szacunków, że może zapewnić rentowność firmy dzięki zaufaniu obligatariuszy do perspektyw grupy, jej kadry zarządzającej i ponad dziesięciu tysiącom pracowników, którzy tworzą organizację. . ”

Restrukturyzacja, przedstawiona w kwietniu i już zatwierdzona przez radę dyrektorów Codere, ustanawia nowy podmiot gospodarczy, w którym posiadacze obligacji Codere będą mieli 95% stawki, podczas gdy pozostała 5% zostanie pozostawione obecnym akcjonariuszom Codere. W przypadku nowej działalności zadłużenie 367 mln zostanie skapitalizowane w kapitale własnym.

Akcjonariusze Codere otrzymają dalsze odszkodowanie w formie warrantów w wysokości do 15% nowej spółki holdingowej, możliwe do wykonania w przypadku wyceny rynkowej Codere na następny 10 lat przekracza 220 mln EUR .

Ze względu na tymczasowe zamknięcie niektórych swoich punktów gier na głównych rynkach operacyjnych, Codere będzie również musiało zebrać kolejne 225 mln, aby zapewnić zrównoważony rozwój swojej działalności. Kwota zostanie zwiększona o pożyczkę pomostową w wysokości 100 mln EUR i 2021 mln obligacji nadrzędnych, podczas gdy spłaty zadłużenia z terminem zapadalności w 2021 zostały odroczone do

początkowo, a następnie 2026.

Umowa nadal wymaga podpisu wierzyciela

Podczas gdy grupa posiadaczy obligacji o bardzo wysokim stopniu uprzywilejowania i posiadaczy obligacji z gwarancją uprzywilejowaną ma już wsparcie umowa restrukturyzacyjna nadal wymaga formalnej zgody co najmniej 75% wierzycieli Codere, zanim plan restrukturyzacji będzie mógł zostać zainicjowany .

Wcześniej w tym miesiącu, w zgłoszeniu do Krajowej Komisji Rynku Papierów Wartościowych w Hiszpanii ujawniono kolejny skandal warzący się u operatora kasyna po tym, jak rodzina założycieli Codere, Martinez Sampedro, zażądała od organu regulacyjnego, aby zmusili amerykańskich inwestorów w firmie do całkowitego kupić rodzinny udział za cenę € 900 milionów .

W zgłoszeniu stwierdzono, że żądana cena za rodzinę 14% udział w Codere był postrzegany jako właściwa rekompensata za ominięcie praw udziałowców mniejszościowych w 2018, kiedy inwestorzy z USA nie złożyli zaoferować udziałowcom mniejszościowym, kiedy osiągnęli 30% udziałów w firmie i później pozbawił ich prawa głosu.

Powrót do góry przycisk