Betamo Casino Pakiet Powitalny
Newsy

Jam City i DPCM Capital ogłaszają umowę o połączeniu o wartości 1,2 mld USD

Twórca gier mobilnych Jam City stanie się kolejną spółką, która wejdzie na giełdę poprzez fuzję z spółką celową (SPAC) ) po ostatecznym porozumieniu z DPCM Capital w sprawie połączenia ogłoszono dzisiaj.

„Uważamy, że Jam City znajduje się w czołówce gier mobilnych, a jego wyjątkowy model Games-as-a-Service udowodnił, że utrzymuje utrzymanie graczy i zwiększa monetyzację”.

Emil Michael, prezes i dyrektor generalny, DPCM Capital

Wejście na giełdę na NYSE

Jam City i SPAC utworzą połączoną spółkę o wartości przedsiębiorstwa 1,2 mld USD , a po zamknięciu transakcji połączony podmiot, Jam City Holdings, wprowadzi swoje akcje zwykłe klasy A na New York Stock Exchange (NYSE) pod symbolem giełdowym „JAM”.

„Oczekujemy, że upublicznienie zapewni nam źródło kapitału, aby przyspieszyć nasz rozwój i realizować nasze strategiczne priorytety, a jednocześnie przejmowanie i współpraca z Ludią dodaje nowe, fascynujące gatunki własności intelektualnej i gier do nasz katalog ”.

Chris DeWolfe, prezes i dyrektor generalny Jam City

Zaraz po zamknięciu transakcji biznesowej Jam City wykorzysta 175 mln USD wpływów z transakcji przejęcia innej firmy deweloperskiej gier mobilnych, Ludia , od Fremantle Media, w celu połączenia twórcy gier z Montrealu w celu dalszego wzmocnienia jego własnej pozycja rynkowa i globalna sieć graczy.

Nowym podmiotem będzie kierował zespół zarządzający Jam City – prezes i dyrektor generalny Chris DeWolfe, współzałożyciel, prezes i dyrektor operacyjny Josh Yguado i dyrektor finansowy Jae Yu. Do Rady Dyrektorów dołączy były były dyrektor BET, Viacom Media Networks i Microsoft Denmark West .

„Wierzymy, że gry to kolejna generacja zaangażowania społecznego, a nasze długotrwałe relacje w globalnym ekosystemie gier zapewniają nam dostęp do bogatego zestawu niewykorzystanych, akumulujących się możliwości rozwoju, na których jesteśmy gotowi wykorzystać.”

Josh Yguado, współzałożyciel, prezes i dyrektor operacyjny, Jam City

Około 65% pozostających w obrocie akcji zwykłych klasy A połączonego podmiotu będzie w posiadaniu obecnych akcjonariuszy Jam City, podczas gdy inwestor strategiczny Jam City, Netmarble Corporation, będzie właścicielem znacznej części akcji połączonej spółki.

Widoczne przyszłe fuzje i przejęcia

Netmarble i grupa inwestorów instytucjonalnych , a także członkowie połączonych zespołów zarządzających przedsiębiorstwem, zobowiązali się do prywatnej inwestycji w kapitał publiczny (PIPE) na kwotę $ 100 milionów , które mają zostać zamknięte równolegle z połączeniem.

Pozostałe około 115 mln gotówki w bilansie połączonego podmiotu gospodarczego zostanie wykorzystane na przyspieszenie wzrostu poprzez opracowywanie nowych gier, ulepszanie zastrzeżonej technologii dalsza analiza i wykorzystywanie okazji do fuzji i przejęć, a także innych inicjatyw strategicznych.

Połączona spółka spodziewa się wygenerować $ 868 mln w rezerwacjach i $ 112 mln w skorygowanych zysk przed odliczeniem odsetek, podatku, amortyzacji (EBITDA) w 2022.

Połączenie, które zostało zatwierdzone przez zarządy zarówno Jam City, jak i DPCM Capital, będzie teraz wymagało zgody akcjonariuszy obu firm i ma zostać zamknięte jeszcze w tym roku, z zastrzeżeniem innych zwyczajowych warunków zamknięcia i otrzymania określonych atesty regulacyjne.

Powrót do góry przycisk